Şeyma Subaşı'ya hakaret eden 15 kişi aranıyor

Şeyma Subaşı, sosyal medyadan kendisine hakaret eden kişilere dava açtı. 15 kişi aranıyor.
Şeyma Subaşı’ya sosyal medya hesaplarından hakaret ettiği iddiasıyla 3 kadın gözaltına alındı. Hakaret eden 1 kişinin ise arandığı öğrenildi.

Kadınların Şüphelilerin organize bir şekilde Şeyma Subaşı’na hakaret ettikleri, üzerinde bazı montajlar yapılan videoları sosyal medya hesaplarında paylaştıkları tespit edildi. Olayla ilgili paylaşımda bulunan 15 kişinin de isimlerinin belirlendiği ve yakalanmaları için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

TABLETİNİ KIRMAYA ÇALIŞTI


İstanbul Cumhuriyet Savcılığının açtığı bir soruşturma üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler 9 Aralık 2016 tarihinden itibaren sosyal medya hesapları aracılığı ile Şeyma Subaşı’na hakaret eden kişileri yakalamak için operasyon başlattı. Ar-Ge Bilgi İşlem Büro Amirliği Bilişim Suçları Bürosu’nca yapılan operasyonda Yeşim N. İstanbul’da, İlknur R. ise Mersin’de gözaltına alındı. Şüphelilerin gözaltı işlemleri sırasında Yeşim N.’nin suç delillerini yok etmek için kullandığı tablet bilgisayarı kırmaya çalıştığı ancak başarılı olamadan yakalandığı belirtildi. Bu operasyonun şüphelilerinden Canan K.’nın ise bir süre önce yurt dışına çıktığı ve yakalanması için interpol aracılığı ile işlemlerin sürdüğü öğrenildi.

YAKALANMALARI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Şeyma Subaşı’nın hakaretlerin devam ettiği yönündeki ikinci şikayeti üzerine tekrar harekete geçen polis ekiplerinin Yazgülü T’yi de aynı suçlamayla gözaltına aldıkları öğrenildi. Avcılar’da yakalanan şüphelinin bilgisayarında yapılan incelemede Şeyma Subaşına hakaret ettiği yönünde dijital deliller bulunduğu öğrenildi. 15 kişinin isminin tespit edildiğini bu kişilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.(DHA)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ