Şarkıcı Sibel Tüzün'e ölüm tehdidi

Sibel Tüzün, eski eşinden ölüm ve şantaj mesajları aldığını belirterek mahkemeye başvurdu. Savcılık, 8 yıl hapis talebiyle iddianame hazırladı.
Türkiye’de artan kadın cinayetlerine her gün yenileri eklenirken, son dönemde üst üste ‘ünlü’ isimlere yönelik eski eşlerden ölüm tehditleri geldiği haberleri ortaya çıkıyor. Son olarak şarkıcı Sibel Tüzün, eski eşi Ender Balcı’dan ölüm ve şantaj mesajları aldığını belirterek mahkemeye başvurdu.

Dört yıllık arkadaşlıktan sonra Ender Balcı ile altı ay süren evliliğini geçen ocak ayında bitiren Sibel Tüzün, Balcı’nın kendisine şantaj yaptığını ve ölümle tehdit ettiğini ileri sürerek uzaklaştırma kararı aldırdı. İstanbul Aile Mahkemesi, Balcı’nın, Tüzün’ün 100 metre yakınına yaklaşmamasına, şarkıcıya karşı şiddet, tehdit, hakaret, küçük düşürücü davranışlarda bulunmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdi. Tüzün, eski eşinin, hakkında konulan yasaklara uymayarak kendisine mesaj atmaya devam ettiğini belirterek bu kez savcılığa başvurdu.

Tüzün’ün şikayeti sonrası İstanbul Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Tüzün’ün ifadesine başvuruldu. Ünlü şarkıcı ifadesinde, eski eşinin kendisine ölüm ve şantaj mesajları atarak huzurunu bozduğunu ileri sürdü. Mesaj çıktılarını delil olarak savcılığa sunan ünlü şarkıcı, şöyle konuştu: “Eski eşimin tavırları boşandıktan sonra değişti. Bana attığı mesajlarda çocuğumu göstermemekle ve beni öldürmekle tehdit ediyor. Attığı mesajların hepsinde küfür ve hakaret var. Huzurum kalmadı.”


Ender Balcı ise avukatıyla ifade vermek istediğini ancak avukatının tatilde olduğunu beyan ederek ifadeden kaçındı.

Savcılık yürüttüğü soruşturma sonunda; Balcı hakkında ‘tehdit, hakaret, şantaj ve huzur bozma’ suçundan iddianame düzenledi. Sekiz yıla kadar hapsi istenen Ender Balcı, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ