Murat Boz'un filmine suç duyurusu

Anadolu Sağlık-Sen ile Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen, “‘Dönerse Senindir” filminin başrol oyuncusu Murat Boz’un yanı sıra yapımcı, yönetmen ve senarist ile tespit edilecek diğer sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.
Başrollerini Murat Boz, İrem Sak ve Yasemin Allen’in paylaştığı ‘Dönerse Senindir’ filmi dün (23 Aralık) gösterime girdi. Ancak filmin daha fragmanı yayınlandığında sağlık çalışanlarının büyük tepkisiyle karşılaştı. Sağlıkçılar, Murat Boz’un hemşirelerle oynadığı sahne için sendikalar Kültür Bakanlığı, RTÜK ve savcıları göreve çağırdı.

Yurt Gazetesi'nden Ali Avcu'nun haberine göre, Anadolu Sağlık-Sen ile Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen, “‘Dönerse Senindir” filminin başrol oyuncusu Murat Boz’un yanı sıra yapımcı, yönetmen ve senarist ile tespit edilecek diğer sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

 Anadolu Sağlık-Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, filmde hemşirelik mesleğini icra edenlerle, bu mesleğin saygınlığının ve onurunun incitildiğini söylüyor. Taşkın, Kültür ve Turizm Bakanlığı ‘na başvurarak, filmden, hemşirelerle ilgili gayriahlaki sahnelerin çıkarılmasını talep ediyor.


 Konuyla ilgili açıklamasında “filmde hemşirelerin cinsel obje gibi gösterildiği, hemşirelerle ilgili gayri ahlaki bu sahnelerin toplumda ‘hemşirelerin kötü ahlaklı ve kötü kadın’ gibi algılanmasına yol açtığını” anlatan Necip Taşkın, ayrıca bu konuda sendikalarına çok sayıda şikayet geldiğini hatırlatıyor. Taşkın, Bakanlıktan taleplerinin yerine getirilmesini isterken, filmin yapımcı ve yönetmenininden de özür bekliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ