"Kemal susmam için bana para verirdi!"

Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal, 65 yaşında sahneye çıkacak... Gül Sunal verdiği röportajda eşi Kemal Sunal'ı ve yeni projesini anlattı.
Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal, 65 yaşında sahneye çıkacak. Gül Sunal verdiği röportajda eşi Kemal Sunal'ı ve yeni projesini anlattı. Kocası Kemal Sunal’ın vefatının ardından dönem dönem anma törenlerinde görünen ve magazin dünyasında pek de rastlamadığımız Gül Sunal sessizliğini bir komedi gösterisi ile bozmaya hazırlanıyor.

11-18 Kasım arasında düzenlecek olan İstanbul Komedi Festivali'nde 'Gölge Feslikannarı' adını verdiği bir gösteri ile sahneye çıkacak olan Gül Sunal, Hürriyet'ten İpek Özbey'e verdiği röportajda eşi Kemal Sunal ile ilgili anılarını paylaştı.

Kemal Sunal yaşasaydı, sahne işinize ne derdi acaba?


Eminim çok gülerdi. Hoşuna da giderdi. Konuşmak kadar güzel bir şey yok. Ben susayım diye Kemal bana para verirdi. Bunu da şovda anlatıyorum. O parayı hiçbir zaman alamadım. 10 dakika susmam için ciddi para veriyordu. Beş dakikadan fazla duramıyordum. Belki bu stand-up'ı seçmemin nedeni bu. Şimdi bol bol konuşabiliyorum. Bu sefer konuşayım diye para veriyorlar. (Gülüyor)

Kemal Sunal'ın set dışında çok ciddi biri olduğu söylenir. Ama siz normal hayatta da neşelisiniz.

Kemal asık suratlı tanınır, ama komik adamdı. Güvendiği insanların içinde çok rahattı. Özellikle bana takılması meşhurdur. Onunla Kavuklu ile Pişekâr gibiydik. Beni eğlendiriyordu. Ona göre daha dışadönüğüm. Çünkü ben ailenin ikinci çocuğuyum, Kemal ilk çocuğu.


Parayla da ilişkisi olmayan bir ailesiniz. Yokluk günlerinizi uzun uzun anlatmıştınız.

Çok zor günlerimiz oldu elbette… Ama bu bizim huzurumuzu hiçbir zaman bozmadı. Eskiden ev hanımı olduğum günlerde param yoktu. Kemal'in eve bıraktığı parayı harcamazdım, çünkü harcayacağım bir yer yoktu.

E, çarşı pazar?

Mesela yazın özellikle Tuzla'da çarşıya çıkıyorum. Bakkala, kasaba gidiyorum. Ertesi gün Kemal gidip hepsini ödüyordu. Kuaföre giderdim, taksi tutardım, butiklerden alışveriş falan yapardım, “Alın, sonra ödersiniz” derlerdi.

Arkanızdan da Kemal Bey ödemeyi yapıyordu…
Evet, bana “Sümüklüböcek gibi yine iz bırakarak dolaşıyorsun” derdi. Çok parasız günlerimiz oldu. Bilirim parasızlığın ne olduğunu. Şimdi paralı da değilim, parasız da değilim. Ne olduğum belli değil. Ama ben yaşadığım hayattan çok mutluyum.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ