Evlilik programları için 'karar anı'

Evlilik programlarının akıbeti bugün belli oluyor. Konuyla ilgili RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya, "Bir programın reytinginin yüksek olması tek başına o programın kalitesinin göstergesi olamaz" dedi.
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı İlhan Yerlikaya Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Burada gazetecilere yaptığı açıklamada evlilik programlarıyla ilgili nihai kararın Perşembe günü yapılacak toplantıda verileceğini söyledi.

Haberler.com’un haberine göre, Genel Müdür Akarca’ya çalışmaları hakkında bilgi aktaran Yerlikaya, son günlerde sıkça tartışılan konularda önemli değerlendirmelerde de bulundu. Aile kavramının önemine vurgu yapan Yerlikaya, 23 Mart Perşembe günü ulusal TV yetkilileriyle “evlilik programlarının yayından kaldırılması” konusunda görüşeceklerini kaydetti.

‘REYTİNGİN YÜKSEK OLMASI KALİTE GÖSTERGESİ OLAMAZ’


Yerlikaya, bu toplantıda ayrıca, TV dizilerinde toplumun ahlak kurallarını kötü yönde etkileyecek unsurlar konusunda da TV yetkililerinin dikkatini çekeceğini belirtti. Yayınlarla ilgili sorunları sektörle diyalog içerisinde çözmeye çalıştıklarının altını çizen Yerlikaya, “kanalların reyting kaygısı gütmelerini doğal karşılıyoruz ancak bunun yanında toplumsal sorumluluğun da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bir programın reytinginin yüksek olması tek başına o programın kalitesinin göstergesi olamaz” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ