4. video geldi: Sedat Peker ve Süleyman Soylu birbirine girdi

Eklenme tarihi :
4. video geldi: Sedat Peker ve Süleyman Soylu birbirine girdi
Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai kentinde bulunan Sedat Peker, son videosunda İçişleri Bakanı Soylu hakkında ilginç iddialarda bulundu.


İddialara sert bir yazılı açıklama ile cevap veren Soylu, ‘müptezel operasyon elemanı’ seslendiği Peker’e “Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol.” dedi.

Soylu’nun kendisi hakkında “Ben onu severim” dediğini öne süren Peker, “Bu kadar kısa sürede ne değişti? Benim koruma polisimi sen vermedin mi?” ifadelerini kullandı.


Sedat Peker kendisine yönelik operasyonlar sonrası çektiği videoların dördüncüsünde “Süleyman Soylu, sen demedin mi ‘Sedat Peker’e dosya hazırlıyorlar, ben tehlikeli bir durum olunca haber vereceğim’ demedin mi?” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu’nun geçen yıl Nisan ayında istifasını sunmasına, ancak AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmemesine işaret eden Peker, “Bizim temiz Süleyman’ın istifa olayı var ya, bir gün önce robot hesaplardan tweetler hazırladı!” iddiasını dile getirdi.
 
Soylu, şöyle konuştu: “Bizim temiz Süleyman’ın istifa olayı var ya. Bir gün evvel robot hesaplardan tweetler hazırladı, o bir milyon 300 bin tweet var ya. Sen de biliyorsun, benim kardeşim gibi o çocukların hepsi, benim destek olduğun haber portalları da sana destek oldular.”

SOYLU’DAN PEKER’E: MÜPTEZEL OPERASYON ELEMANI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in bugün yayımladığı ve kendisini hedef alan videodan sonra açıklama yaptı.

Soylu, ‘müptezel operasyon elemanı’ şeklinde seslendiği Peker’e “İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol” çağrısında bulundu.

“Aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini bekliyordum” ifadelerini kullanan Soylu şöyle devam etti:

“Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pisliği, yıllarca bu ülkede tehdit ve şantajla pek çok insanın canını acıttı. Devlet ve millet gibi kutsal kavramların ardına sığınarak kan emici oldu, her türlü pisliğe bulaştı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Soylu “Hayatının bir noktasında benimle temasın var ve bu ispatlanırsa Aziz milletimizin gözü önünde idam dahil her türlü cezaya, aşağılanmaya razıyım” dedi.

Soylu açıklamasında bakanlık dönemi boyunca organize suç örgütleri ile mücadele ettiğine dikkat çekerek “Beş yıla yakın İçişleri Bakanlığı dönemimde mesai arkadaşlarıma bu konuda hangi talimatları verdiğim, nasıl tavizsiz olduğum, yerel, bölgesel ve ulusal yüzlerce çetenin çökertilmesi sonucu ile açıktır” ifadesini kullandı.

“Mafyaya hayat hakkı tanımadık” diyen Soylu, “Bedeli ne olursa olsun terörle uyuşturucu ile organize suç çeteleri ile ve tüm suç unsurları ile mücadelemiz kökünü kazıyana kadar devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Hükümetin en başarılı olduğu alanın, “mafyadan bu ülkeyi kurtarmak” olduğunu söyleyen Soylu, “Hükümetlerimiz ve partimiz terörden uyuşturucuya kadar pek çok suç kaynağında Cumhuriyet tarihimizin en başarılı sonuçlarını üretti” ifadelerini kullandı.SOYLU’DAN MUHALEFET LİDERLERİNEVE MEDYAYA SALVOLAR

İçişleri Bakanı Soylu muhalefet liderlerini ve gazeteleri hedef alan açıklamalarda da bulundu. Sedat Peker’e “Elbette ki cesaret aldığın bir yerler vardır” diyen Soylu “Tüm iftira ve ithamlarına mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve ‘şereflice’ siyaset malzemesi haline getiren. Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var. Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var” ifadelerini kullandı.

Soylu, sözlerini “Nasıl olsa Birgün gibi gazeten var. Nasıl olsa Cumhuriyet gibi gazeten var. Nasıl olsa Sözcü gibi yayın organın var. Nasıl olsa Fetö’nün sosyal medya ağı var. Nasıl olsa Hdpkk’nın tam desteği var” şeklinde sürdürdü.

SEDAT PEKER’E YÖNELİK OPERASYON

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 9 Nisan’da Sedat Peker ve adamlarına yönelik İstanbul merkezli 5 ilde operasyon düzenlemişti.

Sedat Peker’in lideri olduğu, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak,” “nitelikli yağma,” “gasp,” “rüşvet,” “yaralama,” “tehdit” ile “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” gibi birçok suça karıştığı belirlenen 63 kişinin yakalanmasına yönelik 121 adrese eş zamanlı operasyon yapılmıştı.

Peker’in eşi ve çocuklarının yaşadığı İstanbul’daki evinde ve aracında da arama yapıldığı bildirilmişti. Peker paylaştığı başka bir videoda kendisine ve ailesine yönelik operasyonlara tepki göstermişti.

 
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ