Yılmaz Erdoğan: Seyircinin karşısında olmaz, bu hafta bu iş netleşir

Film yapımcıları ile sinema salonu işletmecileri arasındaki bilet krizinde anlaşma sinyalleri geliyor.


Yeni filmi Organize İşler 2'yi vizyona sokmama kararı alması ile gündeme gelen Yılmaz Erdoğan, çarşamba günü konunun komisyona gireceğini belirterek, "Bu hafta öyle ya da böyle bu iş netleşir diye düşünüyorum" açıklaması yaptı.

TRT Haber'e konuk olan Yılmaz Erdoğan, kişisel Twitter hesabından programın videosunu paylaşarak, "Kardeş kardeş işimizi yapalım, seyircimizi üzmeyelim" notunu düştü.


Türk sinema sektöründe yıllık hasılat 900 milyon liraya yaklaştı. Türkiye'deki 2 bin 939 sinema salonunun 905'inin sahibi ise Mars Grubu. Yapımcılar, bilet hasılatından kendilerine düşen payın yıllardır artmadığını, bunun sürdürülemez olduğunu savunarak kendilerine düşen 5 liralık payın 8 liraya çıkarılmasını talep ediyor.

Konunun en kısa sürede çözüleceğine inandığını söyleyen Yılmaz Erdoğan, "Benim gönlümden geçen bizim anlaşmamız ve işimizi yapmamız için illa bizi yasanın zorlamasına gerek yok ama olmuyorsa beklenebilir" diyor ve ekliyor:

"Maliyetlerin hepsi arttı bir tek bizim biletten aldığımız pay artmadı. Seyircinin sinemaya gittiğinde ödediği para arttı, her şey arttı ama bir tek bu artmadı. 2014'ten beri kademeli olarak bu yönetim gelince Mars grubuna iş, artık sistem durdu. Seyirci rekoru kırılırsa maliyet kurtarma durumuna geldi ki anlaşılamaz şekilde başa döndük. Gene söylüyorum biz kavga gürültü peşinde değiliz. Seyircinin karşısında olmaz. Öyle şeyle filmlerde olur."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ