Yılmaz Erdoğan kavgalı olduğu Mars'la 'çocuklar için' anlaştı

Mars Cinema Group ile yerli yapımcılar - Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar - arasındaki anlaşmazlık henüz sulh bulmuş değil.
Ancak, Yılmaz Erdoğan'ın da ortak olduğu ve filmlerin yapımcısı konumunda bulunduğu Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) bir sürpriz yaptı ve 'Güldüy Güldüy Show' ekibinin çektiği 'Can Dostlar' filmini karne tatilinde çocukların izlemesi için Mars Grup'un gösterime sokmasına izin verdi. 


Konuyu köşesinden duyuran Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, 'Can Dostlar' filminin 18 Ocak'ta gösterime gireceğini belirtti ve filmin hedef kitlesinin çocuklar olduğu için böyle bir karar alındığını ve önceden planlanan tarihte gösterime gireceğini kaydetti.

Yarın (18 Ocak) gösterime girecek film için daha önceki planlamaya uyulduğunu dile getiren Eyüboğlu, bu adımın ardından 'Organize İşler - Sazan Sarmalı' için de benzer bir iddianın ortaya atıldığını ancak bunun gerçek olmadığını ifade etti. 

Konuyla ilgili BKM yapımcılarından Necati Akpınar'ı aradığını belirten Eyüboğlu, aldığı yanıtı da şu satırlarla paylaştı:

"Can Dostlar’ı karne tatili için çekmiştik, o yüzden vizyona soktuk ama başka film yok. Çünkü aldığımız karar, ‘Kanun çıkana kadar bekleyelim’ şeklinde... Yasanın 510 güne kadar çıkmasını bekliyoruz. Sinemacıların promosyonunu, yapımcı ve dağıtımcının iznine bağlayan kanunun çıkmasından sonra ne olur?

CGV Mars’ın dışındaki sinema işletmecileri, ‘Biz artık promosyon yapmayacağız’ dedi. CGV Mars buna yanaşmazsa, sadece promosyonu bitirenlerle mi çalışırız, zaman gösterecek. Hiçbir yapımcı o filmleri evinde izlemek için çekmediğine göre, bir şekilde ulaştıracağız onları seyirciye. Yasa şartları belirleyecek, biz de uyacağız."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ