Şahan Gökbakar'dan o akademisyene cevap

Şahan Gökbakar, Giresun Üniversitesi'nin Azeri kökenli akademisyeni Prof. Dr. Aygün Attar’ın kendisi ve filmi hakkında yaptığı eleştirilere yanıt verdi.
Şubat ayında vizyona girmesi beklenen Recep İvedik 5 filminin fragmanı dün yayınlandı. Kısa sürede iki milyon izlenme oranı yakalayan fragmanın bir sahnesi Azeri kökenli akademisyen’in dikkatinden kaçmadı.

İvedik’in Azeri bir boksörü dövdüğü sahneyi iki ülke arasındaki ilişkilere zarar vereceği şeklinde eleştiren akademisyen Attar, “Fragmanda Türkiye-Azerbaycan ilişkileri adına çok talihsiz sahnelere yer verilmektedir. Şöyle ki boks yarışmasında Azerbaycan’ı temsil eden sporcu ile rakibi Türkiye milli takımını temsil eden kişi karşılaşıyor, Azerbaycan bayrağını göğsünde taşıyan kişi ‘men seninle ceng elemeye gelmişem' diyerek yakasında ay yıldızlı şanlı bayrağımız olan Türk sporcuya nefret dolu bir bakış atarak saldırıyor ve Türk sporcu da (Recep İvedik) bunun üzerine ‘ben de senin ağzını burnunu kırmaya gelmişem' diyerek tam Azerbaycan bayrağının üstüne öyle bir yumruk atıyor ki Azerbaycan Türkü iki metre öteye uçarak yere seriliyor. Kimse kalkıp filmdeki bu sahnenin basit bir komedi olduğunu ve insanları güldürmek için yapıldığını anlatamaz” ifadelerini kullandı.ŞAHAN’DAN YANIT GECİKMEDİ

Fragmanın izlenme oranlarından son derece memnun olan Gökbakar, filme gelen eleştiriye yanıt vermekte gecikmedi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla konunun yanlış anlaşıldığı savunan Gökbakar, “Biz üzmek için değil güldürmek için varız… Bizde gardaş ülkemize yanlış olmaz. Recep İvedik fragmanda aksiyonu sebebiyle sadece son bölümünü paylaştığımız boks sahnesini başka yönlere çekmeye çalışanlar olmasın diye filmdeki halini paylaşıyoruz. Recep İvedik’in ağzından dökülenler neymiş? Azerbaycan’daki sevenlerimize kavuşmaya can atıyorum. Hepinizi seviyorum” şeklinde bir not paylaştı.

İşte Gökbakar’ın yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için paylaştığı o video:


 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ