Netflix kullanıcılarını korkutan tehlike geri döndü

İnternet üzerinden sinema filmi ve dizi film içeriği sunan Netflix kullanıcılarını hedef alan sahte e-postalar yeniden görülmeye başladı.
Netflix hesabınız bir Gmail adresiyle kayıtlıysa, Netflix’ten ödeme bilgilerinizi yenilemenizi isteyen herhangi bir e-posta geldiğinde dikkat etmelisiniz, kimlik avı dolandırıcılığına maruz kalabilirsiniz.


Oltalama saldırısı olarak adlandırılan bu tarz saldırılarda Netflix’in e-posta şablonu ve internet sitesi kopyalanarak kullanıcıların bilgilerini orijinal görünümlü ama aslında sahte olan internet sitesine girmesi hedefleniyor.

Durumun sosyal medya ve basında yer almasının ardından uzun süredir oldukça az rastlanan bu saldırı tipi, yeniden popüler olmaya başladı.

Shiftdelete'in haberine göre Netflix ödemeniz ile ilgili bir problem olduğunu belirten bu sahte e-posta, hesabınıza giriş yapıp kredi kartı bilgilerinizi güncellemeniz gerektiğini söylüyor.

E-posta içerisinde bulunan bağlantıya tıklandığında ise Netflix ile tamamen aynı arayüze sahip bir site karşınıza çıkıyor ve inandırıcılığı oldukça artırıyor. SSL sertifikalarının ücretlerinin oldukça düşmesi nedeniyle, bu tarz sahtecilik sitelerini tarayıcılar güvenli diyebiliyor. Bu sayede hackerların işi bir nebze daha kolaylaşmış oluyor.

Bu saldırının başarılı olması durumunda hacker, hem hesabınıza ait e-posta ve parolanızı, hem de kredikartı bilgilerini alarak kısa sürede ciddi maddi hasara uğramanıza neden oluyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ