Kültür Bakanlığı’ndan Sıla’ya yasak: Konseri iptal edildi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bakanlığın yaz konserleri kapsamından sanatçı Sıla’nın çıkarılacağını duyurdu. Bakan Ersoy, programı “revize” edeceklerini açıkladı.
Sanatçı Sıla Gençoğlu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaz konserleri kapsamında 16 Temmuz’da İzmir’de bir konser verecekti. Ancak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla Sıla konserinin iptal edildiğini belirtti. Bakan Ersoy’un “milletimizin hassasiyetlerine ve taleplerine kayıtsız kalamayız” ifadeleri dikkat çekti.


AKİT İSTEDİ BAKAN İPTAL ETTİ

Bakan Ersoy’un konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Devletimiz, milletimizin sesini duyar, dinler ve gereğini yapar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin hassasiyeti bizim hassasiyetimizdir. Eleştirilere kulak tıkamamız düşünülemez. Bu çerçevede Temmuz konser programımızı revize edeceğimizi kamuoyumuzun bilgisine sunarız.”

Akit gazetesi Sıla’nın 15 Temmuz’dan sonra yapılan Yenikapı mitingiyle ilgili olarak söylediği “Hayır katılmayacağım. Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum.” sözlerini hatırlatarak sanatçıyı hedef göstermişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ