Gökhan Özoğuz: Tek gerçek halktır

Gökhan Özoğuz kendisinin de aralarında bulunduğu bazı ünlü isimlere, politik duruşları yüzünden Saray’ın sansür uyguladığı iddialarını doğrular nitelikte bir paylaşım yaptı.
Sanatçılar Halit Ergenç Bergüzar Korel, Murat Boz, Gökhan Özoğuz, Cem Yılmaz gibi bazı ünlü isimlere, politik duruşları yüzünden Saray’ın sansür uyguladığı iddiaları bir süredir sosyal medyada konuşuluyor.

Bu isimlerin iktidar tarafından “yasaklılar” listesine alındığı ve iktidara yakın medyada bu isimlere sansür uygulandığı iddia ediliyor.

TEK GERÇEK HALKTIR


Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz bu iddiaları doğrular nitelikte bir paylaşımda bulundu. Söz konusu iddiaya sosyal medya üzerinden yanıt veren Özoğuz, “Kendi adıma ; Ben Hiçbir zaman hiç bir iktidarın veya Muhalefetin sanatçısı olmadım, olmayacağım da. Ben Yalnızca Halka hizmet edip, Halkın sanatçısı olmaktan Şeref duyanlardanım. Çünkü Sanat Halk için yapılır. Tek gerçek Halktır!” dedi.Öte yandan, Saray’ın Arşiv Dairesi Müdürü Muhammet Safi, geçen sene İstanbul Seçimlerinin tekrar edilmesi kararını eleştiren sanatçıları fişlemişti. Daire Başkanı, ‘Her şey çok güzel olacak’ yazdığı için fişlediği sanatçıların isimlerini sosyal medya hesabından paylaşmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ