Cesur olmak zorundayız

"Ben de korkuyorum ama korkak değilim. Cesaret korkuya rağmen bir şeyin üzerine gitmektir. O yüzden cesur olmak zorundayız…”
Oyuncu Haluk Bilginer, insanların korkmalarının normal olduğunu ancak herkesin cesur olmak zorunda olduğunu söyledi.

Hürriyet’ten Hakan Gence’ye konuşan Bilginer, dizilerde şiddetin giderek ön plana çıkmasıyla ilgili “Artık patlayan her bombadan sonra istatistik konuşuyoruz sadece. İnsanları; ölenler ve ölenler yüzünden etkilenenleri çok az konu ediyoruz. Bu da çok tehlikeli…” dedi.

‘Korkuyorum ama korkak değilim’


Gazetecilerin tutuklanmasına, oyuncuların işsiz kalmasına rağmen her zaman cesur olmak zorunda olduklarını belirten Bilginer, “Korku çok insani bir duygudur. Korkmayan aptaldır zaten. Ben de korkuyorum ama korkak değilim. Cesaret korkuya rağmen bir şeyin üzerine gitmektir. O yüzden cesur olmak zorundayız…” diye konuştu.

‘Türkiye’de kalıp devam etmekten başka çare yok’

Ülkede yaşanan gelişmelere ilişkin bazı yurttaşların ‘B planı’ olduğuna ilişkin yorumu sorulan Bilginer, “Bir tane Türkiye var. Türkiyeliyiz. Türkiye’de üretiyor ve yaşıyoruz. Onun için burada kalıp devam etmekten başka çare yok” dedi.

‘Hiç kimsenin anayasa ile ilgili fikri yok’

Partili cumhurbaşkanlığı ile ilgili yurttaşların bilgisinin olmadığının, hükümet ve Meclis kavramları arasındaki farktan da bihaber olduklarını dile getirdi: “İnternette sokak röportajlarında görüyorum. Ellerinde mikrofon, çeşitli şehirlerde dolaşıyor ve ‘Anayasanın 18’inci maddesi değişiyor, ne düşünüyorsunuz’ diye soruyorlar. Hiç kimsenin bir fikri yok. Bu insanlar yarın, öbür gün referandumda ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ diye oy verecek. ‘Hükümet yapıyorsa vardır bildiği’ diyorlar. Hükümetin tek başına yaptığını sanıyorlar. Bunu hükümetin değil, Meclis’in yaptığını, Meclis kavramını da bilmiyorlar.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ