'Adalet Türküsü' yakıldı!

Suavi ve Grup Adalıların da aralarında bulunduğu sanatçılar seslendirdikleri ‘Adalet Türküsü’nde, “Öfkeliyiz bu düzene. Şirazesiz adalete. Sorulur hesap elbette. Yarınlar bizi bekler” dedi.

Sanatçılar Suavi, Hüseyin Turan, Hilmi Yarayıcı, Pınar Aydınlar, Grup Adalılar, Serhad Raşa, Fatih Gezer, Fikriye Kılıç, Haluk Tolga İlhan ve Egemen Yılmaz’ın seslendirdiği ‘Adalet Türküsü’ büyük ilgi gördü. Sözlerini Muzaffer Gezer’in yazdığı, Arsey Kaya’nın bestelediği ve Kerem Ulaş Dönmez’in aranjörlüğünü ve yönetmenliğini yaptığı türkü için bir araya gelen sanatçılar, “Öfkeliyiz bu düzene. Şirazesiz adalete. Sorulur hesap elbette” diye seslendi.

YARINLAR BİZİ BEKLER


Adalet, mücadele vurgusunu müzikle dile getiren sanatçılar “Yarınlar bizi bekler” diyerek umut haykırdı. Şarkının Aranjörü ve yönetmeni Kerem Ulaş Dönmez, adaletsizliğin sessiz kalınan her an yaşamı sarmaladığını vurgulayarak: “Bununla beraber tüm insanlığın adalet talebi giderek büyüyor, bizler de bu ülkenin sanatçıları, aydınları olarak bu özleme sanatımızla ses olmak adına bu çalışmayı ortaya koyduk. Bu yolda ufak bir kıvılcım olmayı başarabilirsek ne mutlu” ifadelerini kullandı.

Büyük beğeni toplayan Adalet Türküsünün sözleri de şöyle:

Yıkık dökük boş şehirler / Boynu bükük viraneler / Yarım kalmış hikayeler  Bitmek için bizi bekler / Kanla doludur geceler / Ateş altında yiğitler / Sokaklardaki ölüler / Kalkmak için bizi bekler / Öfkeliyiz bu düzene  /Şirazesiz adalete / Sorulur hesap elbette / Yarınlar bizi bekler / Kızıla çalar afişler / Nakış nakış işlenmişler / Grevdeki emekçiler / Halay için bizi bekler / Öfke dolu anaları / Çığ düşmüş anıları / Gecekondu sokakları / Coşmak için bizi bekler

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ