’53 derste nasıl yazar olurum?’

Daha önce yurtdışında görev yapan öğretmenlerin hikayelerini kaleme alan Yazar Niyazi Sanlı, YouTube kanalında ‘yazarlık’ hakkındaki konuşmalarına devam ediyor.


Türkiye’deki siyasi ortam yazar ve gazeteciler için yaşanmaz hale gelince Sanlı ülkeden ayrıldı ve bir avrupa ülkesine taşındı. 3,5 yıl eşi ve çocuklarından ayrı kalan Sanlı geçtiğimiz günlerde oturum aldı ve ailesini getirebildi. Bu 3,5 yıllık dönemde taşındığı ülkenin dilini ileri derecede öğrendi ve Türkiye’de FKM’de yaptığı yazarlık okulunu Youtube’a aktarmaya başladı.

Niyazi Sanlı’nın 52. programda, ‘Misyon yazarlığı nedir? Nasıl olmalı? Türkiye’de durum ne? Nasıl olmamalı?’ sorusunun cevabını verdi.

YouTube kanalında ilk olarak 27 Mayıs 2019’da başlattığı ‘Yazarlık okulu ders notları’ kapsamında bu zamana kadar 53 program yapan Sanlı, ‘Nasıl yazar olurum?’ sorusunu bölüm bölüm yayımladığı videolarla anlatıyor.

Sanlı’nın 2003 yılında yayımladığı ‘Aşka Son Bakış’ kitabı, ‘Birleşen Gönüller’ ismiyle sinemaya uyarlanmıştı.

Sanlı, YouTube kanalının yanı sıra zoom ve skype üzerinden dünyanın farklı ülkelerindeki gruplara ders anlatıyor. Teorik derslerin yanında tahlil atölyesinde kitap ve film tahlilleri yapılırken uygulama atölyesinde katılımcıların yazıları değerlendiriliyor.Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ