Veysi Demir ambulansla ifadeye götürüldü

Öğretmen Veysi Demir, sağlıklı biçimde gözaltına alındı, nezarethanede yaşadıklarıyla yoğun bakıma düştü, yetmedi dün de sedyede ambulansla Savcı’nın karşısına çıkartıldı.

Gözaltındayken mide kanaması geçiren ve ev hapsi verilerek taburcu edilen sosyoloji öğretmeni Veysi Demir’e yönelik yargı kuşatması devam ediyor. Demir sedyeyle ifadeye çağrıldı.

Şanlıurfa Savcılığı’nın talimatı üzerine Veysi Demir, dün yoğun bakımda tutulduğu Harran Üniversitesi’nden ambülansa alındı, Şanlıurfa Adalet Sarayı’na götürüldü.


Üç kişinin yardımı olmadan yürüyemeyen ve tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan Demir’in ailesi, sosyal medya hesabından yaşadıklarını böyle duyurdu.DOKTOR: KENDİMİ RİSKE ATAMAM

Ailenin iddiasına göre; 15 gündür yoğun bakımda olan Veysi Demir’in doktoru, “Çok kan kaybetmiş hayati riski var, tedavisi 6 ay sürebilir ve hastanede tedavi edilmesi gerekiyor. Kan hastalığı olabilir, ileri tetkikler biyopsi gerekecek o yüzden Diyarbakır ya da Gaziantep’e sevk edeceğim.” dedikten sonra kendini riske atamayacağını söyleyerek aileyi odasından çıkardı.
    

Veysi Demir, Hizmet Hareketi’ne yönelik soruşturma kapsamında 11 Şubat’ta Mardin’deki evinde gözaltına alınmış ve yaşadığı yoğun stres ve baskı sonucu gözaltında mide kanaması geçirmişti. Durumu ağırlaşınca 13 Şubat’ta Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edilmişti.

KARISINI 9 AYLIK HAMİLEYKEN GÖZALTINA ALDILAR

Veysi Demir, dershane öğretmeniyken 15 Temmuz sonrası işsiz kalmış ve bir perdecide çalışmaya başlamıştı. Demir’in eşi Filiz Demir de 9 aylık hamileyken gözaltına alınmıştı.


SEVİNÇ ÖZARSLAN BOLD MEDYA
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ