İlk duruşmada 9 ay yapılan işkenceyi anlatmıştı: İkinci duruşmada kimse salona alınmadı!

15 Temmuz sonrası kaçırılan ve 9 ay kendisinden haber alınamayan Gökhan Türkmen yaşadığı işkenceyi ve kötü muameleyi bu yılın başındaki yargılandığı mahkemenin ilk duruşmasında anlatmıştı.
Türkmen’in dün ise Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2. duruşması vardı. Fakat bu sefer mahkeme duruşmanın kapalı yapılmasına karar verdi ve kimseyi içeriye almadı.

Bu durumu gündeme getiren HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu, “İlk duruşmasında konuşmuştu..! İlk duruşmasında 3 polis yelekli kişi tarafından kaçırıldığını, 9 ay boyunca ağır işkence yapıldığını söylemişti. Dün yapılan 2. duruşmasında Hâkim kapalı duruşma kararı verdi, kimseyi salona almadı. Acaba niye..!? Ne dersiniz!?” paylaşımında bulundu.

9 AY İŞKENCE GÖRMÜŞTÜ!


Yaklaşık 9 ay kendisinden haber alınamayan Türkmen, 6 Kasım 2019 tarihinde emniyette ortaya çıkmıştı. Halen Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan Gökhan Türkmen, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada ilk kez kendisine yapılanlara ilişkin konuşmuştu.

Türkmen, 7 Şubat’ta Antalya’da polis yelekli 3 kişi tarafından kaçırıldığını aylarca (271 gün) ağır tehdit, işkence ve taciz altında kaldığını belirtmişti.

Kaçırılma olayının ardından 4-5 saatlik bir araç yolculuğu ile bir yere getirildiğini anlatan Türkmen daha sonra aylar süren bir işkence sürecinin başladığını söylemişti. En sonunda da yine Antalya’ya getirildiğini belirten Türkmen, sanki Antalya’da bulunmuş gibi işlem yapıldığını ifade etmişti. Gözaltında avukat istememesi yönünde baskı yapıldığını belirten Türkmen, düzgün bir avukatlık hizmeti alamadığını bir takım ifadelerin kendisine yazdırılıp imzalatıldığını aktarmıştı.

Türkmen, avukatı olarak salonda bulunan Ayşegül Güney’i ise azlettiğini söylemişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ