Hasta tutuklu ev kadını Demet Şahin’e cezaevinde tedavi işkencesi

Çocukken geçirdiği trafik kazası nedeniyle ayağı ve koluna platin takılan ev kadını Demet Şahin, cezaevinde sağlık hizmetlerinden yararlanamıyor.
Haziran 2017’den bu yana İzmir Şakran Cezaevinde tutuklu bulunan Demet Şahin (41), birçok sağlık sorunuyla mücadele ediyor. 5. sınıfa giderken İzmir Karabağlar’da belediye otobüsü çarpması sonucu yaralanan ve sağ ayağı aksamaya başlayan Şahin, yıllardır ayağında ve kolunda platin ile yaşıyor, düzenli doktor kontrolüne gidiyordu. Aynı zamanda bel ve boyun fıtığı tedavisi görüyordu.


MAHKEME RAPORLARI DİKKATE ALMADI

Cezaevinde sağlık hizmetlerinden yararlanamayan Şahin, fıtık tedavileri tutukluluk nedeniyle yarım kaldı. Ağrıları artan Şahin’in kaza raporları yargılandığı mahkemeye sunulmasına rağmen dikkate alınmadı.

Bold Medya’ya konuşan Demet Şahin’in kız kardeşi, “Ablam fıtık için çok fazla dilekçe yazdı ama götürmediler. Bir kere götürmüşler. Doktor olmadığı için muayene olmamış. Bir daha da gidemedi. Sıra gelmiyor. 22 kişilik koğuşta şu anda 18 kişi kalıyor. Annem ve babam Şakran’a git gel yollarda çöktüler” dedi.

45 KİLOYA DÜŞTÜ, DİŞLERİ SALLANMAYA BAŞLADI

Ablasının 59 kilodan 45 kiloya düştüğünü söyleyen kız kardeşi, “Ablam ayrıca çene tedavisi görüyordu, aşırı kilo verdiği için dişlerinde sallanma var. İzmir Konak Eğitim Diş Hastanesindeki doktor iki dişinde kemik erimesi olduğunu söylemiş ve hiçbir tedavi uygulanmamış. Benim alanım değil demiş, göndermiş” ifadelerini kullandı.

5 AYLIK EVLİYKEN TUTUKLANDI

5 aylık evliyken Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanan Demet Şahin, İzmir 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Demet Şahin’in dosyası Yargıtayda bulunuyor.


Kaynak: BOLD
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ