Cezaevinde kansere yakalanan kursiyer teğmene kelepçeli tedavi

Hasta tutuklulara kelepçe işkencesi devam ediyor. Cezaevinde lenf kanserine yakalanan Ercan Dağhan’ın tedavisi, Dışkapı Hastanesindeki mahkum odasında yatağa kelepçeli halde yapılıyor.
Dört yıldır Ankara Sincan Cezaevinde tutuklu olan kursiyer teğmen Ercan Dağhan, 5 gündür lenf kanseri teşhisiyle Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi mahkum koğuşunda tedavi görüyor.

BAŞINDA 3 JANDARMA

Aile yakınlarının verdiği bilgiye göre kemoterapi süreci başlayacak olan Dağhan yatağa kelepçeli ve başında da 3 jandarma bulunuyor. Oysa bağışıklık sistemi zayıfladığı için enfeksiyon kapmaması ve steril bir ortamda kalması gerekiyor. Hastanelerin bodrum katlarında bulunan mahkum odalarının içinde çok fazla insanın dolaşması doktorlar tarafından sakıncalı bulunuyor. Uyarılar dikkate alınmıyor. Doktorun refakatçi izni ise savcılık tarafından reddedildi.Ankara Dışkapı Hastanesi mahkum odası. Cezaevinde kansere yakalandıktan sonra hayatını kaybeden gazeteci Mevlüt Öztaş da burada yatağa kelepçelenmişti.

“GENCECİK YAŞTA KAHREDİYORSUNUZ”

Dört yıldır tutuklu olmasına rağmen hakkında kesinleşmiş herhangi bir karar bulunmayan Ercan Dağhan’ın kanser olduğu halde hala tutuklu bulunmasına HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu tepki gösterdi. Gencecik yaşta insanları kahrından kanser edildiğini söyleyen Gergerlioğlu, “Bu nasıl zulüm? 4 yıldır bitmeyen! Sincan Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan kursiyer teğmen Ercan Dağhan‘a Burkitt Lenfoma (lenf kanseri) teşhisi konuldu. Hakkında herhangi bir karar olmamasına rağmen 4 yıldır tutuklu bulunuyor.” diye yazdı. 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ