Anne gözaltında, bebek dışarıda ağlıyor!

Şırnak’taki gözaltı operasyonu kapsamında görevden alınan Balveren Belediye Eş Başkanı Leyla Yıldız, Diyarbakır’da gözaltına alındı. 1 yaşındaki bebeği de emniyete getirilen Yıldız'a emzirme için 15 dakika izin verildi.
Şırnak merkez ve ilçelerinde dün sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Eş Başkanı Ayşe Altay ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Cizre Belediye Eş Başkan adayı Berivan Kutlu’nun da bulunduğu çok sayıda kadın siyasetçi gözaltına alınmıştı. Gözaltı operasyonu kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Balveren Belediye Eş Başkanı Leyla Yıldız’ın Diyarbakır’da bulunduğu adrese dün öğle saatlerinde baskın yapıldı. Evde yapılan aramanın ardından Yıldız, gözaltına alınarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 

ÇOCUK EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Yıldız’ın eşi Abdulrezak Yıldız, 1 yaşındaki çocuğunu emzirmek için gece saatlerinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürdüğünü belirterek, eşinin çocuğa 15 dakika süt vermesine izin verildiğini söyledi. Yıldız, daha sonra emniyetten ayrıldığını, ancak çocuğun annesi olmadan sürekli ağladığını ifade etti. Yıldız, bunun üzerine tekrar emniyette gittiklerini ama çocuğun annesini görmesine izin verilmediğini kaydetti. Yıldız, çocuğu emzirmek için bugün tekrar emniyete gideceklerini ifade etti. 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ