Akşener'den AKP'li vekile tepki: Sensin öküz

Akşener ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa Gökdere Meyda'nında ortak miting düzenledi.
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gaziantep'te tren denemeleri sırasında yoldaki halka "Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar" diyen Ahmet Uzer ile Millet İttifakı'na "Adiler" diyen Bakan Bekir Pakdemirli'ye sert tepki gösterdi. Akşener, "Bakan mı danışman mı ne olduğun belirsiz kişiye sormak istiyorsanız nasıl olur da dersin adilere dersin. Adi olan sensin. Bunlar zıvanadan çıktılar. Onun için Antep vekili seçmenine öküz dedi. Sensin öküz" dedi.

Sahneye ilk Akşener çıktı. Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

"Bursalı kardeşlerimiz aranızda olmanın heyecanıyla onur duyuyoruz. Bursa’nın cesur insanları hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bursa öğretmen okulu mezunuyum. 4 yıl boyunca Bursa’da okudum. Osman Gazi’nin yolculuğunda Bursa yıldızını almıştır. Bursa çinilerinin içine ezan sesi sinmiştir. Akif’e ‘Bülbül’ şiirinin Bursa yazdırmıştır. Allahlımıza bin şükür bu meydanı şereflendirdiniz. Bu meydanlarındaki bu fotoğrafı görenleri her türlü iftirayı, hakareti yapacaklar. Bu bir yerel seçim… Dikkat ederseniz Bozbey sadece Bursa’ya nasıl hizmet edeceğini anlattı; olması gereken de bu. Cumhur İttifakı’nın genel başkanlarına tek kelime etmedi. Millet İttifakı bu ruhla kuruldu. Cumhur İttifakı’nın içinde bulunan seçmenler kardeşimizdir."


"Bana PKK’lı dediler, Kandille sözleşme imzaladığımı söylediler. Sen Habur ve Osloculuk yaparken biz sana söyledik; defalarca uyardık. Cevap olarak bizlere Fatiha bilmez ırkçı ve ağza alınmayacak sözleri söylediniz. İYİ Parti’nin 29 meclis üyesinin PKK’lı olduğunu söylediler. Soylu’nun PKK’lı olarak iftira attığı Abdullah kardeşim var. Abdullah Kocaeli belediye meclis üyesi adayımız. Abdullah; ‘Muş doğumluyum. İftiraları karalamaları reddediyoruz. Ben Meral ablayı takip ediyorum. İlk parti üyeliğim ve ilk meclis üyeliğimdir. Ben PKK’lı değilim, PKK’ya karşı mücadelemi herkes biliyor’ dedi."

"Bu 29 kişinin ortak noktaları Kürt kökenli olmaları Ak Partili olsalardı Kürt kardeşlerim olacaktı. Bizimle oldukları için PKK’lı oldular. Tarzan zorda ondan böyle konuşuyorlar. Her bir konuşmamızda hemşerilerimize şöyle selendim: ‘Bu bir yerel seçimdir. Bu yerel seçimde belediye başkanı seçeceğiz. Onların kim olduklarını onların hangi projelerini, hangi hizmet anlayışı içinde olduklarını takip edin karar verin. Bu tepedekilere en ağır hakaretleri birbirlerine edip bugün kanka olabiliyorlar. Allah rızası için dostlarınızla akrabalarınızla komşularınızla kötü olmayın. Bütün bu düşmanca dilin ana sebebi ekonomidir.’"

"Ekonominin başında Damat var ne söylediği belli değil. EYT’liler türedi dendi. EYT’lilerin hakkı hukuku ortada kaldı. 3600 ek gösterge için memurlara söz verdiler yerine getirmediler. 82 puanla atanamayanların yerine 55 puanla atananları, kul hakkı yenen gençlerin sorunlarını konuşmayalım diye her şey söylendi. Tenceredeki yangını konuşmayalım diye kapattılar. Bir Tarım Bakanı var şaka gibi. 142 bin dönümlü yerde 25 ilde patates ekmeyi yasakladılar. Sisi’ye kızıyorlardı, Mısır’dan soğan ithal ettiler. Beni hapis ettirecekmiş. Elinden geleni arkana koyma."

“Bilerek isteyerek Türk tarımını bitirdiler. Arpaya kadar ithalat var. Ben köylü kızıyım. Tütün, ay çiçeği, buğday yetiştiricisi bir ailenin kızıyım. Bir ton tütünle bir evlat evlendirirsiniz. Bugün çiftçi borçlu, çiftçi ölmek üzere, topraklar boş. Bakan mı danışman mı ne olduğun belirsiz kişiye sormak istiyorsanız nasıl olur da dersin adilere dersin. Adi olan sensin. Bunlar zıvanadan çıktılar. Onun için Antep vekili seçmenine öküz dedi. Sensin öküz. “

“O kulağı öyle çekeceksiniz ki morartacaksınız. Güya hanımefendi kavramını uydurdu beyefendi. O tabiri siz kulağı çekerek göstereceksiniz. Milli iradenin yerine delik dedi. Vekillere deliğe kaçanlar dedi. Mansur Yavaş’a Ekrem İmamoğlu’na seçildiği taktirde görevden alırım dedi milli iradeye ihanet etti. Çekin kulağı o tekrar milli iradeye saygı duysun.”

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları da şöyle:

Beka falan filan, bunların hepsi hikaye.. Türkiye’nin beka sorunu yoktur. Bunu söyleyenler vatandaşları korkutarak oy kazanmak istiyorlar.

İşsizlikten ekonomiden söz edemiyorlar, çiftçi borç içinde söz edemiyorlar. Sanıyorlar ki bizin vatandaşımız hiçbir şeyi bilmiyorlar. Ama yanılıyorlar bizim seçmenimiz har şeyi bilir. Kazandığında Ankara’ya geldi, birlikte oturacağız dedi. Oyunu her seferinde arttırdı. Vatandaşlardan 2 trilyonun üzerinde vergi topladı. Fabrikaları sattı devleti 500 milyar dolar borca soktu. Peki kardeşim bizi neden soğan kuyruğuna mahkum ettin? 17 yılın sonunda Keçiören’deki evden çıktın Saray’da oturuyorsun e vatandaş da soğan kuyruğunda. Döndü dedi ki bunlar birer varlık kuyruğudur. Vatandaşın aklıyla alay ediyor.

17 yıl omuzlarınızda taşıdınız Ak Partili kardeşlerim. Sarayda oturanlar ve onların çevresi diye Türkiye ayrıştı. Vatandaşın buzdolabı bomboş. Bunu anlamıyorlar. Hepsinin çocuklarının işi var, büyük ihaleler alıyorlar, bir kibir abidesi oturuyor Sarayda. Sizin kibir abidelerine bir ders vermeniz lazım. Yeter artık  demeniz lazım.

Dedelerimiz milli kurtuluş savaşından sonra, üzün incir tütün buğday sattılar fabrika yaptılar. Geldik 21’inci yüzyıla şimdi tam tersini yapıyoruz. Ne oldu da geldik bu duruma? Cumhuriyet tarihinde hiçbir zaman bir işçi gelip kendisini TBMM duvarında yakmadı. Ne keder  acı olduğunu bilmiyorlar işsizliğin.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ