9 aydır tutuklu bulunan Ali Demir'in ailesi perişan durumda

Ali Demir, 15 Temmuz sonrası esaret altına alınan binlerce mağdurdan biri...
15  Temmuz'dan sonra yaşanan hukuksuz operasyonlar kapsamında 30 Temmuz 2016'da sabah saatlerinde 10 polis Ali Demir'in evine baskın yaptı.

Evde yapılan arama sonucunda bulunan bir gazete küpürü suç delili sayılarak gözaltına alındı.

4 günlük gözaltı süresi sonunda Kocaeli Savcılığı tarafından tutuklanarak KANDIRA T2 C17 KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU'na sevkedildi.


Eşi Senem Demir'e bu 11 aylık süre boyunca Ali Demir ile sadece bir kere açık görüşte görüşmesine izin verildi.

Tutuklandığında yeni doğmuş kızı Özlem Beyza Demir 3 aylıktı. Şimdi 14 aylık olan küçük Özlem Beyza  babasını resimlerde dahi tanıyamıyor.

Ali Demir'in büyük kızı Eslem Demir psikolojik tedavi görmeye başladı ve annesi Senem Demir'in hastalıkları daha da artmaya başladı.

Bu süre zarfında cezaevinde Ali Demir'e karşıı keyfi uygulamalar dikkat çekti. Kanunla belirlenen 40 dakikalık kapalı görüş hakkı 10 dakika ile sınırlandırıldı.

Ailesi savcılığa defalarca gitmesine rağmen savcılık tarafından hakaret edilerek kovuldu.Yetkililerin hukuksuz uygulamaları sonucunda bir aile perişan durumda.

Ali Demir'in eşi yaşadıklarını anlatarak şu ifadelere yer verdi:

"Eşim 14 kişinin kalması gereken yerde 30 kişi ile beraber kaldı. Buna da dayanır dedik. Bizi en çok üzen ise kızımızın psikolojik tedavi görmesine sebep olan babasını görememesi oldu.

Kandıra Cezaevi'nde 11 aydır eşimle bir defa açık görüşmemize izin vermediler. İki hafta bir babamla beraber savcının yanına gitmemize rağmen her seferinde bize kızıp kapıdan yolladı.  Gelin görün ki sıkıntımız bunla kalmadı. Kandıra Cezaevi'nde 40 dakikalık olan kapalı görüş eşime sadece 10 dakika ile sınırlı kıldı. 11 aydır sadece haftalık 10 dakika konusabiliyoruz. Artık kaldıramıyoruz. Eşim cezaevine girdiğinde küçük kızım 3 aylıktı. Şuan 14 aylık oldu babasını tanımıyor. Onunla ilgilenemiyor.

Camın arkasından eşimle 10 dakika ne konuşacağım diye her gittiğimden önceden planlıyorum. Artık o 10 dakikalık görüşümüz kameralı kısımda yapılmaya başlandı.

Ne bizde piskoloji kaldı nede eşimde.

Siz vicdanlı insanlara soruyorum bırakın açık görüşü en adi suçlarla yargılanan insanlara verilen 40 dakikalık kapalı görüş eşime neden verilmemektedir.

Size soruyorum şuan eşimden daha ağır suçlalarla yargılanan insanlara verilen 40 dakikalık kapalı görüs eşime neden verilmiyor.

NE OLUR SESiMiZi DUYACAK KiMSE VAR MI?"

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ