Yoğun bakımdaki hasta tutuklu Bekmezci'nin tahliyesinin 'acele'si yokmuş!

HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Hakları Savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, hasta mahpus 83 yaşındaki Yusuf Bekmezci’nin dosyasına ‘ivedi’ ibaresi yazılmadığı için 23 gündür hiçbir işlem yapılmamasına tepki gösterdi.

23 aydır cezaevinde bulunan 83 yaşındaki Yusuf Bekmezci, katarakt ameliyatı sırasında kalbi durunca hastaneye kaldırıldı. 4 Ocak’tan beri bilinci kapalı olarak yoğun bakımda tedavi altında tutulan Bekmezci’nin tahliye talebi İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından delil durumu gerekçe gösterilerek reddedildi.

Bekmezci’nin 23 gündür yoğun bakım servisinde tedavi altında olmasına rağmen halen tahliye edilmemesine tepki gösteren Gergerlioğlu yeni bir skandalı ortaya çıkardı.


Gergerlioğlu, Bekmezci’nin dosyasına ‘ivedi’ ibaresi yazılmadığı için tek bir işlem yapılmamasına tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, ‘‘Yusuf Bekmezci hakkında yeni skandal! 23 gündür “Yoğun bakımdaki ağır hastaya niye infaz erteleme vermiyorsunuz?” dediğimiz mahpusun dosyasından bakın bugün ne çıktı.!? 23 gündür “ivedi” yazılmadığı için tek bir işlem yapılmamış.Daha 2.ACM yazacak da,Savcılık gönderecek de…’’ ifadelerini kullandı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ