'Yeni Zarrab olacak' denilen SBK konuştu

Bir süre önce ABD'nin talebiyle Avusturya'da gözaltına alınan kaçak iş insanı Sezgin Baran Korkmaz, yeni Zarrab olacağı yönündeki iddiaları yalanladı.


"Bu çok aşağılıkça bir ithamdır. Asla kabul etmiyorum. Ben bayrağına, vatanına bağlı bir Türk vatandaşıyım. Böyle şey söz konusu olması mide bulandırıcıdır" diyen Korkmaz, daha önce bazı gazetecilerin kendisinden rüşvet aldığı ve istediği yönündeki söylemini de değiştirdi ve hiçbir gazeteciye ya da bürokrata para vermediğini savundu.

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, Korkmaz avukatı aracılığıyla soruları yanıtladı ve ABD'nin kara para aklama suçlamalarını da reddetti.


Korkmaz, "Ben namus ve şeref nedir bilirim. Tek bir para verdiğim bürokrat veya gazeteci yoktur. Zaten ifadem alınmadığı için yazılanların tümü yalandır" dedi.

Kara para aklama iddialarını ise, SBK, "Asla böyle bir şey söz konusu değil. Paranın bana kredi olarak geldiği sözleşmelerle ortadadır. Para gelirken tüm denetimlerden geçti. Tüm uluslararası finans programlarında denetlenip öyle hesabıma girdi. Para bana geldiği zaman Jacop Kingston, Türkiye'de banka lisansı alacak kadar temizdi. Kendisine Utah Valisi ve Senatosu, Türkiye'de iş yapması için referans mektubu vermiştir. Amerika ve Türkiye'nin güvendiği bir adama ben nasıl güvenmeyeyim" sözleriyle reddetti.

'İkinci Zarrab' olma ihtimaline dairse Korkmaz, "Bu çok aşağılıkça bir ithamdır. Asla kabul etmiyorum. Ben bayrağına, vatanına bağlı bir Türk vatandaşıyım. Böyle şey söz konusu olması mide bulandırıcıdır" yanıtını verdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ