Yavaş’tan tehdite yanıt: Yaşananlarla uzaktan yakından ilgimiz yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tehditlerine yanıt veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Alparslan Türkeş saldırısıyla ilişkilendirilmesine dair de konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tehdit ettiği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan açıklama geldi.  "Kimsenin iç işlerine karışmam" diyen Yavaş, belediyede çok sayıda ülkücü çalıştığını belirtti. Yavaş, "Ülkücü diye kimseyi çalıştırmayalım mı?" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sözcü’den Saygı Öztürk’e  konuştu. Ankara'daki Alpasrlan Türkeş anmasına yönelik saldırıya ilişkin konuşan Yavaş, "Yanlış yorumlanmaması için vakfın toplantısına katılmadığım gibi çiçek de göndermedim. Vakıf Genel Sekreterinin Belediyede görevli olması nedeniyle ilişkilendirilmiş olabilirim. Gençlik Parkı içinde bulunan salonumuzu istemişlerdi, uygun bulmamıştım" açıklamasında bulundu.


"ÜLKÜCÜ DİYE KİMSEYİ ÇALIŞTIRMAYALIM MI?"

"Yaşananlarla uzaktan yakından ilgimiz yok. Başka siyasi partilerin iç işlerine karışmam" diyen Yavaş, "Vakfın Genel Sekreteri bizde çalışıyor diye ilişkilendirme oluyorsa, belediyede çok sayıda ülkücü var. Ülkücü diye kimseyi çalıştırmayalım mı?" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da düzenlenen ve Ülkü Ocakları üyeleri tarafından olduğu iddia edilen saldırıya ilişkin açıklamasında Mansur Yavaş'ı tehdit etmişti. Bahçeli, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Bey'in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var" demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ