Yangında öldü sanılan kişi: Dağdan dağa 3 saat yürüdüm

Manavgat'taki yangında alevlerin arasında kalarak öldüğü düşünülen Osman Korkmaz, evine döndü. Yaklaşık 3 saat yürüdüğünü ifade eden Korkmaz, "Asfalta denk geldim ve bir araba durdurdum" dedi.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde evinin zarar gördüğü yangında öldüğü düşünülen 68 yaşındaki Osman Korkmaz, sağ kalmayı başardı. Korkmaz, ilçede çarşamba günü başlayan yangında alevlerin arasından çıkıp dağda 3 saat yürüdü.

Dumandan etkilenmesi üzerine Manavgat Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Korkmaz, başından geçenleri anlatırken hayatında ilk defa büyük bir yangın yaşadığını aktardı. Korkmaz, hayatta kalma mücadelesi verdiğini dile getirdi.


"YANARAK ÖLDÜĞÜMÜ SANMIŞLAR"

Yangının ardından herkesin bir çaba içerisine girdiğini anlatan Korkmaz, alevlerin mahallesine uzak olmasına rağmen çok hızlı yayıldığını ifade etti. Gece yarısından sonra alevlerin mahalleye ulaştığını ifade eden Korkmaz, şöyle konuştu:

"Gece yarısından sonra alevler mahalleye ulaştı. Ateş evleri sardı. Duman nedeniyle mahalleden çıkamadım, iki ateş arasında kaldım. Bir gün önce yanan bir araziye kendimi zor attım. Dağdan dağa yaklaşık 3 saat yürüdüm. Asfalta denk geldim ve bir araba durdurdum. Onlar da sağ olsun, beni kardeşimin yanına götürdüler. Oradan da hastaneye geldim. Jandarma ve polis ekipleri beni arıyorlarmış, yanarak öldüğümü sanmışlar."
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ