Tunceli’de TÜGVA’yı protesto eden 11 öğrenciye gözaltı

Munzur Üniversitesi'nde, TÜGVA'nın üniversitelerde Genç Ofis ve Gençlik Merkezi açmasını protesto eden 11 öğrenci gözaltına alındı.

Munzur Üniversitesi’nde öğrenciler, Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) üniversitelerde Genç Ofis ve Gençlik Merkezi açarak, öğrencilerin AKP etkinliklerine katılmaya, yurtlarında kalmaya teşvik etmesini protesto etti. Polis müdahalede bulunurken, 11 öğrenci de gözaltına alındı.

Tunceli’de bulunan Munzur Üniversitesinde okuyan bir grup üniversiteli, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı faaliyet yürüten Genç Ofis ve TÜGVA yöneticilerinin, gençleri “burs veririz” ve “barınma yeri sağlarız” vaatleri ile etkileyerek AKP çalışmalarına götürdüklerini, bu durumun üniversite içinde huzursuzluk yarattığını söyleyerek protesto gösterisi yaptı.


SLOGAN ATMAK VE HALAY ÇEKMEK GÖZALTI SEBEBİ

Kampüste bir araya gelen öğrenciler polis ve özel güvenliğin müdahalesi ile karşılaştı. 11 öğrenci polis ekiplerinin sert müdahalesi sonrası gözaltına alındı.
 
Basın açıklaması yapan öğrencilere slogan atılması ve halay çekilmesi durumunda müdahalede bulunacağını söyleyen polis ekipleri, oturma eylemi yapan öğrencileri yerde sürükleyerek gözaltına aldı. İlk edinilen bilgiye göre eylemde 4’ü kadın olmak üzere 11 öğrencinin gözaltına alındı.

Ters kelepçe ile gözaltına alınan öğrencilerin götürüldükleri hastanede darp raporu istediği, ancak raporların polislere verildiği iddia edildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ