Tayyip Erdoğan: Birileri çıkıp ‘aç kaldık’ diyor; vicdansızlık yapma, aç kalan falan yok!

Türkiye’de açlık sınırı asgari ücreti geçmişken, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Şimdi birileri diyor ki ‘aç kaldık’ aç kalan falan yok. ” açıklamasını yaptı. Erdoğan’ın sözlerine vatandaşlardan tepki yağdı.
DEİK Merkez Ofisi Açılışı ve Ustalara Saygı Ödül Töreni’nde konuşan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Bu muhalefet muhalefet yapmak için değil akılları bulandırmak için ne yapabiliriz, bunun gayreti içerisinde. Bugün Demokrasi Özgürlükler Adası’nda da ifade ettim. 27 Mayıs’ta bu CHP ne dediyse, inanın bugün de aynı şeyi söylüyor.

Ne diyorlardı o zaman, rahmetli Menderes ve arkadaşları için ‘uçaklarla dolu altın ve pırlanta kaçırdılar’. Şimdi aynı şeyi şu andaki Bay Kemal benim için söylüyor, eline diline dursun.


Tayyip Erdoğan için böyle bir şey söyle de birileri yutsun, yutmazlar. Bu millet sana gereken dersi verecek. Utanmadan kaçacak diyor. Erdoğan’ı 15 Temmuz gecesi kaçırtamadınız ama sen tankların arasından kaçtın. Saat 23.00 tankların arasından kaçtın.

Bakırköy Belediyesi’ne kaçtın, orada keyif kahvesi içmeye kalktın. Ben de Marmaris’ten çağrımı yaptım. 15 dakika eğer geç kalsaydım, bu gün belki karşınızda olmayacaktım. Rabbimin takdiri neyse o, bunu kimse değiştiremez.

Herkesi meydanlara çağırdığımda benim sevdalısı olduğum bu millet Atatürk Havalimanı’na yığıldı ve bizi beklemeye başladılar. Geldim, onlarla orada kucaklaştık ve birlikte yolumuza devam ettik.

Birileri çıkıp aç kaldık diyor, vicdansızlık yapma ne aç kalması. Aç kalan filan yok yeter ki bu noktada dürüst ol, samimi ol. Sürekli olarak yapmış olduğumuz zamlarla, parasal düzenlemelerle vatandaşın imkanlarını nereden nereye getirdiğimiz ortada.
TEPKİ YAĞDI

Erdoğan’ın sözlerine vatandaşlardan tepki yağdı. İşte o tepkilerden bazıları… 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ