Süleyman Özışık, Peker’in hediyesini kabul edip, gönderdiği çelengin önünde fotoğraf çektirmiş

Sedat Peker cephesinden, yayınladığı açıklama ile Peker'le yalnızca iki kez görüştüğünü söyleyen gazeteci Süleyman Özışık'a görüntülü yanıt geldi.


Ortaya çıkan görüntülere göre Sedat Peker’den gelen hediyeyi kabul eden Özışık, “Sedat Peker” yazılı büyük çelengin önünde de ailece fotoğraf çektirmiş.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e yakınlığıyla bilinen Emre Olur, Peker ile iki yıl önce hakkında bir suç isnadı yokken görüşme yaptığını ve kendisine iftira atıldığını söyleyen gazeteci Süleyman Özışık’a yanıt verdi. Olur, Peker’in 2020 Eylül’de Özışık’ın düğününe 80 bin liralık mücevher ve çelenk gönderdiğini söylerken, “Neden kabul ettin?” diye sordu.


Peker’in video yayınlarında ismi geçen isimlerden Süleyman Özışık, 22 gün sonra hakkındaki iddialara ilişkin konuşmuş, Peker ile 2 yıl önce görüştüğünü söylemişti. Özışık,”Bu görüşmeden bir yıl sonra bu kişi benim cep telefonuma mesaj gönderdi, İstanbul Emniyeti’nde F...’cü bir grup olduğunu, tespit ettiğini söyledi. Pek çok kaynağıma, devlet kademesine sordum, bir bulguya rastlamayınca konuyu kapattım. Aynı tarihlerde ağabeyim Hadi Özışık beni aradı, Peker’le Youtube çekimi yapacaktım, Soylu’ya sordum, ‘zinhar yapma’ dedi diye aktardı. Ben de ‘bence de o yayını yapma’ dedim. Hadi Özışık, sonraki süreci anlattı kendi yayınında. Benim adım bu meseleye hiç haberim yokken dahil olmuş oldu. Twitter’da beğen ikonuna istemsizce dokunmuş ve beğenmişim. Şimdi buradan beni Sedat Peker’in safına geçtiğim anlamına getirmişler, öyle manşetler atmışlar” ifadelerini kullanmıştı.

PEKER CEPHESİNDEN YANIT: GÖRÜNTÜ YAYINLADI

Peker’e yakınlığı ile bilinen Emre Olur da, Özışık’ın Twitter hesabından da paylaştığı söz konusu açıklamalarına yanıt verdi. Olur, Özışık’ın 6 Eylül 2020’de gerçekleşen düğününe işaret ederek şunları yazdı: “Sedat Peker hediye olarak maddi değeri takriben 80.000 ₺ olan mücevher kolye göndermişti. Neden kabul ettin? Ayrıca büyük devasa bir Sedat Peker çelengi vardı. Onun önünde neden ailecek fotoğraf çekildiniz?”

Olur daha sonra Süleyman Özışık’ın çocuğuna ait düğünde çekildiği anlaşılan bir görüntüyü, “Süleyman Özışık, Gerçeklerin, bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Sn. Sedat Peker ile sadece 2 kere görüştüğünü beyan ediyorsun. Ancak video içeriğinde ismi geçtiğinde kolunla bir takım hareketler yapıyorsun bu gizli bir konuşma metodu mu?” notuyla paylaştı.
 
AİLECEK “SEDAT PEKER” YAZILI ÇELENGİN ÖNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKTİRMİŞLER

Olur, bir de fotoğraf yayınladı. Bu fotoğrafta da Özışık ailesinin Sedat Peker’in gönderdiği büyük boyutlardaki “Sedat Peker” yazılı bir çelengin önünde fotoğraf çektirdiği görülüyor. Fotoğrafı paylaşan Emre Olur, “Yani iki kez görüşmediğin ortada. Öyle ki, vücut diliyle bile haber gönderdiğin veya selamladığın bir insan ile hayatında sadece iki kere görüşmüş olduğuna ortalama zeka seviyesine sahip hiç kimse inanmaz” ifadelerini kullandı.
 
“ÇOK İYİ, ÇOK BABA BİR ADAMDAN GELİYOR”

Görüntüde, Süleyman Özışık’ın, Sedat Peker’den geldiği belirtilen hediyeyi aldıktan sonra, “Çok teşekkür ederim. Çok sağ olasınız” dedikten sonra hediyeyi geline veriyor. Bu sırada sözlerine devam eden Özışık, “Bu iyi bir adamdan geliyor, çok baba bir adamdan geliyor. Videoya çekiliyor di mi şu anda? Bence bir teşekkür ve el sallama faslı olursa” diyor. Bu sırada gelinle damadın da Peker’e teşekkür ettiği görülüyor. Videonun sonunda Süleyman Özışık’ın bir el hareketi yaparak, “Ben ayrıca teşekkür edeceğim. Ben böyle yaptığımda o biliyor zaten” ifadesini kullanıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ