Şort giydiği için saldırıya uğrayan Eroğlu: Peşini bırakmayacağım

Antalya'da şortla çöp dökmeye gittiği için Elif Ülkü Eroğlu'na darp eden komşusu Mahsun Tatar ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Elif Ülkü Eroğlu, "Ceza almasını istiyorum, bu böyle bitmeyecek" dedi.

Antalya'da şortla çöp dökmeye gittiği için komşusunun saldırısına uğrayan üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, saldırganın ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Olay, 11 Mayıs günü saat 04.00 sıralarında Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesi'nde meydana geldi.

4 katlı bir apartmanın giriş katında ailesiyle oturan Elif Ülkü Eroğlu, sahurdan sonra şortla çöp atmaya çıktığı sırada 4'üncü katta oturan komşusu Mahsun Tatar ile karşılaştı. Eroğlu, olay anının şöyle anlattı: "Ailemle birlikte sahur yaptık. Sabaha karşı 04.00 sıralarıydı. Sahur sonrası üzerimde şortumla çöp dökmeye çıktım. Evimin 30-40 metre ötesinde konteynere gittim. Dönüşte, aynı binada oturduğum Mahsun tatar önce dik dik baktı. 'Neden bakıyorsun?' deyince 'O.. musun, niye böyle giyiniyorsun? Bizim mahallede böyle şeyler olmaz' dedi. 'Sana mı soracağım, istediğimi giyerim' deyince de üzerime saldırdı. Saçımdan tuttu, dirseğiyle sırtıma ve boynuma vurmaya başladı. Saçımdan sürükledi. Ben de canım yandığı için ayağımda bulunan terlikle arabasına tekme attım. Daha sonra ailem gelince, kavga son buldu. Polis merkezine gidip, şikayetçi olduk" dedi.


Darp ve hakaret suçundan ifadesi alınan Mahsun Tatar "Otomobilime tekme atarak zarar verdi. Ben de o yüzden saçını tuttum" diye ifade verdi ve adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

Şu an bir arkadaşının evinde kaldığını söyleyen Elif Ülkü Eroğlu, korktuğu için evine gidemediğini söyleyerek, "Olayın peşini bırakmayacağım. Ceza almasını istiyorum. Bu böyle bitmeyecek" dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ