Sezgin Baran Korkmaz: Veyis Ateş gazeteci değil, şantajcı ve kumpaşçı

Gazeteci Uğur Dündar, Sezgin Baran Korkmaz'ın 12 gazeteciye maaş verdiği yönündeki iddiaları yalanladığını ifade etti. Dündar, Korkmaz'ın Veyis Ateş İçin "Veyis Ateş gazeteci değil, şantajcı ve kumpasçı" ifadesini kullandığını açıkladı.


Gazeteci Uğur Dündar, Uğur Dündar, Sezgin Baran Korkmaz ile görüştüğünü, Veyis Ateş için “Veyis Ateş gazeteci değil, şantajcı ve kumpasçı” ifadesini kullandığını söyledi.

Dündar, Korkmaz’ın 12 gazeteciye maaş verdiği iddiasının doğru olmadığını söylediğini aktardı. TELE 1’de Evren Özalkuş’un sunduğu ‘Türkiye’nin Geleceği’nin programına konuk olan Dündar şunları söyledi:


“Dünden beri Sezgin Baran Korkmaz’la konuşmaya çalışıyorum. Bu dedikoduların ne kadarı doğru ne kadarı yanlış onları öğrenme gayreti içindeyim. Diyor ki, 12 kişilik konuşma listesi olduğu yalan diyor. Veyis Ateş’le ilgili çok kötü bir sözcük kullandı, onu kullanmayacağım burada. ‘O gazeteci değil, şantajcı ve kumpasçı’ diyor. Bunun dışında ‘Ses kaydında 12 kişilik bir isim listesi yok. Kimse töhmet altında kalmasın’ diyor. Ben de ‘Türkiye’de avukatınız sizin adınıza suç duyurusunda bulunabilir. Namuslu insanlar da şaibe altında kalıyor. Mesleğimiz yıpranıyor. Çıkın, belgeleriyle birlikte kamuoyuna deşifre edin’ dedim.”

Korkmaz’ın Veyis Ateş ile bir telefon görüşmesi yaptığı iddia edilmişti. İddialara göre söz konusu ses kaydında Ateş, Korkmaz’dan Ankara’daki ilişkileri düzeltmek için 10 milyon Euro istedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ