Salda'ya girişler tekrar ücretsiz oldu

Salda Gölü’nün kıyısında 'Millet Bahçesi' olarak duyurulan alanın işletmesinin özel bir şirkete verildiğinin ve girişin paralı olduğunun anlaşılmasından sonra gelen tepkiler üzerine alana girişler ücretsiz oldu.

Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü'nde Millet Bahçesi'nin yapıldığı alana ücret karşılığında girildiği ve kişi başı giriş ücretinin 10 TL olduğu gündem olmuştu.

Millet Bahçesi’ndeki personelin TOKİ’ye bağlı Emlak Yönetim amblemli kıyafet giymesine karşın bahçeyi özel şirketin işlettiği, girişte ödenen ücretin karşılığında verilen fişin, Gaziantepli Subartu Turizm A.Ş. adına kesilmesi alanı özel şirketin işlettiğini ortaya çıkarmıştı.


Fişteki bilgilerden, şirketin Salda Gölü için şube açtığı görülürken, şirket yetkilisi, buranın işletmesini aldıklarını doğrulamış ancak burayı işletmesi için ihale yapılıp yapılmadığı ve yapıldıysa ihalenin ne kadar bedelle alındığına ilişkin soruları kamu makamlarının yanıtlayacağını iletmişti.

ÜCRETSİZ HALE GETİRİLDİ

Haberin ardından, bugün Salda Gölü kıyısında “Millet Bahçesi” olarak duyurulan ve özel şirketin işlettiği alanın kapısına "Girişler ücretsizdir" yazısı asıldı.

ANKA Haber Ajansı’na konuşan TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca, alana girişlerin, bu sabahtan itibaren ücretsiz hale geldiğini doğruladı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ