Ölmeden önceki son isteği tutuklu oğlunu görmekti: Hedla Aksu yaşamını yitirdi

İzmir Kırıklar Cezaevi’nde bulunan tutuklu Abdülkadir Aksu’nun annesi Hedla Aksu (84), 20 Haziran’da kalp ve tansiyon rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı Torbalı Devlet Hastanesi’nde bu sabah yaşamını yitirdi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; anne Aksu’nun son isteği ölmeden önce oğlunu görebilmekti. Annenin son isteğinin yerine getirilmesi için, hastanenin anne Aksu’nun sağlık durumunun kritik olduğunu belirten rapor vermesi gerekiyordu.

Bu raporun cezaevi savcısına teslim edilmesi ve savcının da izin vermesi durumunda, Abdulkadir Aksu cezaevinden izinli çıkarak, hastanedeki annesini görebilecekti. Ancak devlet hastanesi ile özel hastane arasında mekik dokutulan anne Aksu'nun son isteği rapor verilmemesi nedeniyle gerçekleşmedi.


TAZİYEYE İÇİN 3 BİN 500 LİRA İSTENDİ

Abdülkadir Aksu’nun annesinin cenazesine katılması için cezaevini arayan aile, “Abdülkadir Aksu’nun taziyeye getirilmesi için 3 bin 500 TL verilmesi gerekiyor” denildiğini aktardı. Aile, parayı yatırmaları halinde Aksu’nun yarın taziyeye getirilebileceğini belirtti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ