Müebbet verilen Harbiyelinin anne ve babası trafik kazasında yaşamlarını yitirdi

Beş yıldır tutuklu olan askeri öğrenci Murat Can Güney’in anne ve babası geçirdikleri trafik kazasında yaşamlarını yitirdi.

Müebbet hapis cezasına çarptırılan askeri öğrenci Murat Can Güney’in anne ve babası Samsun’dan Ordu’ya giderken geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybetti. Beş yıldır cezaevinde olan Güney’in cenazeye katılmasına izin verilip verilmeyeceği bilinmiyor.

“BM SERBEST BIRAK DEDİ, BIRAKMADILAR”


Acı haberi Güney’in avukatı Ayça Can Çiçek, dün gece Twitter hesabından paylaştı. Heper, “BM serbest bırak dedi bırakmadılar, Yargıtay dosyayı bozdu bırakmadılar. Bugün anne babasını trafik kazasında kaybetti. Şimdi bıraksalar telafi edebilir mi bu acıyı? Bu gülen yüze ‘Anneni ve babanı kaybettik.’ demek kolay mı? Ya cenazeye kelepçeli gitse mi gitmese mi karar vermek? Bir gecede hem annesini hem babasını kaybeden Harbiyeliye bu haberi vermek de bana düşüyor. Nasıl? Rahat mıyız yattığımız yerde?” dedi.
   
Müebbet hapis cezası verilen askeri öğrenci Yusuf Ünsal’ın babası Binali Ünsal da 10 Haziran’da Silivri Cezaevinde oğlunu ziyaret ettikten sonra kalp krizi geçirerek vefat etmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ