"Kürt kardeşlerim"e bunu da yaptılar

Bütün salon bir olup 12 yaşındaki çocuklara küfür yağdırdılar.
Denizli’de gerçekleşen Okul Sporları Yıldızlar Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası’nın sonunda Diyarbakır Yenişehir Mehmet Akip Ersoy Ortaokulu şampiyon olunca öğrenciler yuhalandı.

Denizli’de Gümüşlerde bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonada yurt genelinde finale kalmayı başaran 22 ilden 28 takım sahne aldı.

Yarışmaya 580 sporcunun yanı sıra sporcu aileleriyle birlikte yaklaşık 3 bin kişi katıldı.


Diyarbakır’ı temsilen Türkiye Şampiyonasına katılan Yenişehir Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu oldu. Bu okulun öğrencileri şampiyonada olağanüstü bir performans göstererek katılan takımlar arasında Türkiye birincisi seçildi.

BÜTÜN SALON KÜFÜR ETMEYE BAŞLADI
Puanlama esnasında birinciliği açıklandığı andan itibaren spor salonuna gelen seyirciler yaşları 12 ile 14 arasında değişen öğrencileri yuhalamaya ve küfür etmeye başladı. Sahaya inmeye çalışan bazı seyircilerden dolayı Okul Müdürü Ahmet Ateş öğrencilerini soyunma odasına götürmek zorunda kaldı. Okul müdürünün sağduyusu ile linçten kurtarılan öğrenciler sevinçlerini yaşayamadan apar topar Diyarbakır’a dönmek zorunda kaldılar.


"ÇOCUKLAR ÇOK ÜZGÜN"


BirGün Gazetesi'ne konuşan yaşadıklarını anlatan isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, “Öğrenciler türlü imkansızlıklarla bu turnuvaya hazırlandı. Kostümleri bile ödünç alınmış durumda. Buna rağmen bu çocuklar burada müthiş bir yetenek ortaya koyarak sıralamada en başta olmayı başardı. Öğrencilerimiz sevinçlerini yaşayamadan memleketlerine dönmek zorunda kaldı” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ