Kulis: Gökçek, İpek Holding’in el konulan otelini Erdoğan’dan bizzat istedi

Melih Gökçek, Saray'a giderek İpek grubuna ait Angel’s Peninsula otelinin, gizli ortağı olduğu öne sürülen Söğüt İnşaat isimli şirkete verilmesini istedi. İddialara göre; Erdoğan da sus payı olarak, otelin ilgili firmaya verilmesi talimatını verdi.

İş adamı Akın İpek’e ait Türkiye’nin en prestijli otelleri arasında yer alan Marmaris’teki 7 yıldızlı Angel’s Peninsula ile ilgili iddialara bir yenisi daha eklendi. Buna göre 2015 yılında Koza-İpek Grubu’na kayyım atanmasının ardından eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Saray’daki bağlantıları aracılığıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kapısını çaldı. Gökçek, İpek grubuna ait Angel’s Peninsula otelinin, gizli ortağı olduğu öne sürülen Söğüt İnşaat isimli şirkete verilmesini istedi. İddialara göre; Erdoğan da sus payı olarak, otelin ilgili firmaya verilmesi talimatını verdi.

MELİH GÖKÇEK OTELİN AİLESİNE VERİLMESİ İÇİN SARAY’A GİTTİ


Geçtiğimiz aylarda Akın İpek’in eşi ile Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek arasında, 2019’da Londra’da yaşanan bir tartışma görüntüsü ortaya çıkmıştı. Görüntülerde, İpek’in eşi ve kızının önceden tanıdıkları Osman Gökçek’e, “Bizim oteli siz mi aldınız” şeklinde bir sorusu kayıtlarda yer alıyordu. Söz konusu kaydın üzerinden uzun zaman geçmeden Kronos önemli bilgilere ulaştı.

Bir dönem AK Parti’de siyaset yapan ve Melih Gökçek’e yakınlığı ile bilinen bir siyasetçinin iddiasına göre; Melih Gökçek, daha önce tatil yaptığı Akın İpek’e ait 7 yıldızlı Angel’s Peninsula otelinin kendisinin gizli ortağı olduğu Söğüt İnşaat şirketine verilmesini için Saray’dan randevu aldı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan otelin ilgili şirkete verilmesi yönünde talepte bulundu. Erdoğan da Gökçek’ten gelen talebi olumlu karşıladı. Yapılan görüşmelerin ardından Türkiye’nin en lüks otelleri arasında yer alan otel, TMSF’den alınarak, Söğüt İnşaat şirketine devredildi. Bunun karşılığında TMSF’ye ilgili şirket tarafından az bir bedel ödendi.

SÖĞÜT İNŞAAT ANKARA’DA LÜKS BİR AVM’NİN DE ORTAKLARI ARASINDA

Eski siyasetçinin verdiği bilgilere göre,  Angel’s Peninsula otelini satın alan Söğüt İnşaatın gerçek sahibi Melih Gökçek ve ailesi. Şirketin Gökçek ailesine ait olduğunu Ankara’da Saray’dan milletvekilleri ve bürokratlara kadar herkes biliyor. Kağıt üzerinde Gökçek ailesinin herhangi bir payı yok. Şirketin Gökçek’in belediye başkanı olduğu dönemde belediyeden aldığı ihalelerin bedelinin 4 milyar TL civarında olduğu da iddia ediliyor. Şirkete ait Ankara’da iki de lüks AVM de var. Kağıt üzerinde ortakları arasında Söğüt İnşaat şirketi gözükse de gerçek sahibi yine Melih Gökçek ve ailesi. Oteli en fazla kullananlar arasında AK Partili siyasetçiler ve bürokratlar yer alıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ