"Kılıçdaroğlu'nun SADAT'a gitmesinde altılı masaya gelen bilgiler etkili oldu"

CHP liderinin SADAT'a gitmesiyle ilgili yazan Sözcü yazarı Saygı Öztürk, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, SADAT'ın İstanbul'daki merkezine gitmesinde o masaya gelen bilgiler de etkili oldu" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun SADAT'a gitmesi ve bina önünde yaptığı açıklamalar gündemdeki yerini koruyor.

CHP istanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından CHP Merkez Yürütme Kurulu 14 Mayıs'ta İstanbul'da olağanüstü toplanmıştı.


Toplantının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün sürpriz bir şekilde SADAT'ın Beylikdüzü'ndeki binasının önüne gitmişti.

Burada yaptığı konuşmada “seçim güvenliği” mesajı veren Kılıçdaroğlu, “Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. SADAT bir paramiliter kuruluştur. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var" demişti. Kılıçdaroğlu’nun “Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluştur” dediği SADAT kontrgerilla olarak bilinen gayri nizami harp eğitimi vermekle ve Suriye’deki cihatçılara silah göndermekle suçlanmıştı. SADAT bu iddiaları yalanlamıştı.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SADAT'a gitmesine ilişkin olarak, köşesinde şunları yazdı:

"Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem için ortak çalışma yapan Millet İttifakı'nda yer alan '6'lı masa'da 'seçim güvenliği' konusu konuşulurken SADAT gündeme geldi. Bu yapıyla ilgili gelen bilgiler değerlendirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, SADAT'ın İstanbul'daki merkezine gitmesinde o masaya gelen bilgiler de etkili oldu.

Kılıçdaroğlu'na bu bilgiler havadan değil, devletin içinde görev yapan, SADAT'ı bilenler tarafından ulaştırılmıştır. Muhalefet partililerin uyarısı, açıklaması oluyorsa, bunlar “boş değildir” deyip kulak ardı edilmemeli."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ