Kılıçdaroğlu’nun avukatı savcılığa: Önce Erdoğan’ın ifadesini alın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi cinayetler’ açıklaması ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı re’sen soruşturma başlatmıştı. Kılıçdaroğlu’nun


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi cinayetler’ açıklaması ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı re’sen soruşturma başlatmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, savcılığa başvurarak önce Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesinin alınmasını istedi.


Çelik Twitter’dan, “Kılıçdaroğlu’nun talimatı çerçevesinde Ankara C. Başsavcılığına dilekçe sunup, ‘Siyasi Cinayetler/Tehditler’ özelinde başlatılmış soruşturmanın asıl muhatabı Erdoğan’dır! Öncelikle onun ifadesini alın! O ifadeden sonra beyanda bulunacağız dedik” paylaşımında bulundu.


CHP ve Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik.
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı siyasetçilerin basın organlarına yansıyan “siyasi cinayetler işlenebileceği” iddialarıyla ilgili resen soruşturma başlatmıştı. Basın Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülecek soruşturmaya ilgili bir başsavcı vekilinin görevlendirildiği öğrenilmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “Ben İçişleri Bakanıyım, sordum, ‘Arkadaşlar böyle bir siyasi cinayet, bahsedildiği gibi toplumu kaosa sürüklemek üzere siyasi cinayet istihbaratı var mı?’, yok. Milli İstihbarat Teşkilatımıza soralım, sorduk, böyle bir bilgi yok” demişti.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ