Kılıçdaroğlu’ndan TÜİK’e: Erdoğan için suç işlemeyi bırakın

TÜİK'in açıkladığı enflasyon oranlarına tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Erdoğan için suç işlemeyi bırakın, sorumlusu siz olacaksınız!" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı enflasyon oranını eleştirdi. “Pazar, market ortada” diyen CHP lideri, TÜİK’e, “Erdoğan için suç işlemeyi bırakın, sorumlusu siz olacaksınız!” diye seslendi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) haziran ayına ilişkin enflasyon oranını açıkladı. Buna göre enflasyon haziranda aylık yüzde 4,95 olurken, yıllık bazda ise yüzde 78,6 olarak gerçekleşti. Yurtiçi üretici fiyat endeksi (ÜFE) ise haziranda aylık yüzde 6,7, yıllık ise yüzde 138,3 artış gösterdi.


Enflasyon araştırma Grubu (ENAG) enflasyonu yıllık yüzde 175,55 olarak açıklamıştı.
 
‘ERDOĞAN İÇİN SUÇ İŞLEMEYİ BIRAKIN’ 

Kişisel Twitter hesabından açıklanan enflasyon oranı için paylaşımda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “ENAG yıllık %176 #enflasyon açıkladı, TÜİK %79. Pazar, market ortada. TÜİK’in bu yalanı, emeklinin, memurun cebinden çalmak demektir. @RTErdogan için suç işlemeyi bırakın, sorumlusu siz olacaksınız!”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ