Kılıçdaroğlu’ndan ‘Bilim Kurulu’na: İradeniz ipotek altında, itiraz edin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada emekli amirallerin bildirisiyle ilgili kendisini suçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi:


“Ne oldu? Hani CHP vardı? Yav CHP ile ilgili tek kelime yok. Jandarma, polis senin elinde kalktın utanmadan sıkılmadan beni suçladın.”

Salgınla ilgili olarak Bilim Kurulu üyelerine ‘itiraz etme’ çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu kürsüsüne ‘128 milyar dolar nerede?’ afişi astı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:


‘BİLİM KURULU’NUN NORVEÇLİ POLİS KADAR CESARETİ YOK’

Biz sorumlu o dedik ama geçen toplantıda Bilim Kurulu’nu da eleştirmiştim. Ya Norveçli bir polis kadar cesaretiniz yok ya! Başbakan da kalktı özür diledi. Ya insanlar ölüyor siz ne yapıyorsunuz? Sizin iradeniz ipotek altında. Bir kişinin ipoteği altında. Rehin tutuluyorsunuz orada. Çıkın söyleyin. Önlem alınması gerekiyor kardeşim. Önlem alınacaksa sen söyleyeceksin. Bırakmışsın işi teslim etmişsin yukarıya o zaten istediği gibi yapıyor. Seni dinlemez ki. Seni adam yerine bile koymuyorlar. Neden itiraz etmiyor, neden konuşmuyorsun.

‘Efendim bizi de emekli amiraller gibi toplarlar.’ Toplamaları zaten senin için şeref ve onurdur. Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar ama onuncu köye gittiği zaman şerefi ve onuru nedeniyle herkes kutlar. Bu aşamada ‘meslek hastalığı sayılsın’ dedik, saymadılar. Ben merak ediyorum mesela bilim kurulu ne düşünüyor bu konuda?

‘KOLTUK UĞRUNA YAPMAYACAĞI YOK’ 

Bizde bir söz vardır, ‘Allah insanı kuru iftiradan sakınsın’ diye. Montrö sözleşmesinden rahatsız olan emekli amiraller bir açıklama yaptılar. Onların iradesi dışında açıklama metninde bazı değişiklikler yapıldı; birilerinin aracılığıyla gece yarısı bu metin yayımlandı. Onların iradesini suistimal edenler iktidara yakın olanlardır, yani saraya yakın olanlardır.

Saray buradan bir darbe iması çıkarmak istedi. Sonra da dönüp arkasında CHP var dedi. Ne oldu? Hani CHP vardı? Yav CHP ile ilgili tek kelime yok. Jandarma, polis senin elinde kalktın utanmadan sıkılmadan beni suçladın. Yav devlet yalan söyler mi! Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat yalan söyler mi ya! Allah insanı kuru iftiradan saklasın. Kibre bakın. Koltuğu uğruna yapmayacağı ve satmayacağı hiçbir şey yoktur.

‘SANDIĞI KORKUDAN GETİREMİYORLAR’

Oy almak için bir adam yalan söyler mi? Üstelik cumhurbaşkanlığı koltuğunda otururken? En tepedeki yalan söylerse aşağıya nasıl yansır bu? Polis kardeşlerim hiç endişelenmeyin Allah’ın izniyle iktidar olacağız o 3600 göstergelerin hepsini vereceğiz. Onlar devletin itibarını bilmezler biz devletimizin irtibatını yücelteceğiz. Sandık gelecek mi? Korkudan getiremiyorlar. Ama eninde sonunda bu sandık gelecek ve hep beraber bu milleti perişan edene demokrasi dersini sandıkta vereceğiz.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ