Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi ‘AKP, MHP ve mafya ittifakı’ yönetiyor

Kılıçdaroğlu, “Cumhur İttifakı; AKP, MHP ve mafyanın ittifakına dönüşmüş durumda. Bu üçgen Türkiye’yi yönetiyor” dedi.


CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında video konferans yoluyla toplandı. Peker’in yayımladığı videolar ve ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik “siyaset mafyası” ifadeleri toplantının gündemindeydi.

Türkiye’de üçlü bir ittifak olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Cumhur İttifakı; AKP, MHP ve mafyanın ittifakına dönüşmüş durumda. Bu üçgen Türkiye’yi yönetiyor. Üçünün de kesiştiği yerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu var” dedi.


Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in “suçluluğun telaşı” açıklamalar yaptığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Esas söylediklerime yanıt veremiyor, konuştuklarımın sadece bir kısmına saldırıyor. Bu adamlar çıkıp miting yapıyorlar, ‘kan akıtacağız’ diyorlar. Devlet Bahçeli gidiyor, öbürünü (Alaattin Çakıcı) hapiste ziyaret ediyor. Özel af kanunu çıkarıyorlar. Siyasi parti liderini tehdit ediyor” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Devletler mafya ile mücadele eder, bunlar kullanmaya çalışıyor. Devlet mi bunları kullanıyor, bunlar mı devleti kullanıyor? Artık birbirine girdi” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ