Kılıçdaroğlu: Kaçış planı devrede, Erdoğan yurt dışına devasa paralar aktarıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara ekonomi üzerinden yüklendi.

Kılıçdaroğlu, “Siz bu ülkeyi yönetemiyorsunuz. Vatandaştan kopan, derdini dinlemeyen bir yönetim Türkiye’de var olan sorunları çözemez, çözemiyor. Devlette liyakat sistemini bitirirseniz devleti içten içe çürütürsünüz. Geldiğimiz nokta budur.” dedi.

Konuşması sırasında ‘suça bulaşmış’ bürokratları da uyaran Kılıçdaroğlu, “Kaçış planı devrede. Erdoğan, vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Yurtdışındaki yapının başlarında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor. Akşam saat 22:00’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim.” ifadelerini kullandı.


Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

O kadar havai bir yapı var ki, gerçeklerden o kadar kopuk bir yapı var ki eleştiri geldiği zaman gözlerime bakın diyorlar. Biz sizin gözünüze, boyunuza, endamınıza, diplomanıza da baktık: Siz bu ülkeyi yönetemiyorsunuz. Vatandaştan kopan, derdini dinlemeyen bir yönetim Türkiye’de var olan sorunları çözemez, çözemiyor. Devlette liyakat sistemini bitirirseniz devleti içten içe çürütürsünüz. Geldiğimiz nokta budur.

TAM BİR EKONOMİK, SOSYAL BUHRANLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Tam bir ekonomik, sosyal buhranla karşı karşıyayız. Saray, ekibi ne kadar farkında emin olun bilmiyorum. Vatandaştan kopan, derdini dinlemeyen bir yönetim Türkiye’de var olan sorunları çözemez, çözemiyor. Devlette liyakat sistemini bitirirseniz devleti içten içe çürütürsünüz. Geldiğimiz nokta budur. Kimin ne yaptığı belli değil.

HALKTAN TAMEMEN KOPTULAR

2018’de başlayan kriz ekonomik buhrana dönüştü. Saray bunun ne kadar farkında bilmiyorum. Vatandaştan kopan, derdini dinlemeyen bir yönetim var olan sorunları çözemez. Devlette liyakat sistemini bitirirseniz, devleti çürütürsünüz. Devlette kimin ne yaptığı, hangi kararı aldığı belli değil.

İlk kez Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanan derin ekonomik bunalım içinde, dar gelirliden alıp üst gelir grubuna kaynak aktaran bir yönetim görüyorum. İnsanlara pazara çıkamıyor, alışveriş yapamıyor. Bu tablo Cumhuriyet tarihinde ilk kez yaşanıyor.

BAHÇELİ CEBİNDE TL Mİ TAŞIYOR, DOLAR MI?

Bahçeli cebinde Dolar mı taşıyor Türk lirası mı taşıyor? Merak ediyorum. Bahçeli, hala Türk Lirası’nı itibarsız hale getiren iktidara destek veriyorsa orada bir sorun var deriz.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ