KHK’lı polis Yargıtay stresine dayanamadı: Kararı beklerken hayatı son buldu

Sayıları milyonları bulan hak ihlaline neden olan KHK'lar, 6 yıldır mağduriyet üstüne mağduriyete sebep oluyor. Süreç, bazı mağdurları intihara sürüklerken, bünyesi haksızlığa dayanamayan bazılarını da hayattan koparıyor.

 Türkiye’de 15 Temmuz’dan sonra çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) 134 bin kişi kamu görevinden ihraç edildi. KHK’larla kapanan okul, işyeri ve kuruluşlarda çalışan yüzbinlerce insan da işsiz kaldı.

KHK’lı damgası vurularak toplum dışına itilen ve sosyal ölüme terk edilenlerden bir kısmı tutuklanırken, bir kısmı ise suçsuz bulunmalarına rağmen görevlerine iade edilmedi.


Sayıları milyonları bulan KHK’lı aile ve çocukları ise bu süreçte ağır mağduriyetler yaşadı.

Kimileri canları kimileri de evlatlarının canlarına varan ağır bedeller ödedi.

KHK mağduriyetlerini sosyal medyadan duyurmaya çalışan birkaç isimden biri olan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, yine bir mağduriyeti gündeme taşıdı.

Mahkeme kararını bekleyen KHK’lı genç bir polisin hayatını kaybettiğini duyuran Gergerlioğlu, “Genç yaşta bir KHKlı ölümü daha!!! Eski polis Turan Deniz, Samsun’da beyin kanamasından vefat etti. Ordu, Perşembe’de toprağa verilecek. Yargıtay stresini beklerken hayatı son buldu.! Allah hakkını bırakmasın.!!!” ifadelerini kullandı.
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ