KHK mağduru Cemal Yıldırım: ‘Anayasaya uyun’ dediğimiz için yargılanıyoruz

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve işini geri istediği eylemleriyle tanınan Cemal Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Anayasaya ve insan haklarını öğreneceksin.” dediği için ifade verdiğini belirtti.


15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Ankara Defterdarlığı’ndaki mesleğinden ihraç edilen hak savunucusu Cemal Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu tehdit ettiği iddiasıyla ifade verdiğini duyurdu.

“DAHA DÜN YAPTIĞIM PAYLAŞIMLARI DAHİ EKLEMİŞLER”


Ankara’da Etimesgut İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde (TEM) ifade verdiğini belirten Yıldırım, “Ceza davasına dönüştürecekleri bir dosya hazırlamışlar. Daha dün yaptığım paylaşımları dahi eklemişler. Biz konuşacağız, haklarımız için eylem de yapacağız. Biz haksızlığa hukuksuzluğa, insan hakları ihlallerine ses çıkartmaya devam edeceğiz. Susmayacağım.” dedi.

“İNSAN HAKLARI VE ANAYASAYLA İNSAN TEHDİT EDİLİR Mİ?”

Cemal Yıldırım, İçişleri Bakanı Soylu için kullandığı “Soylu anayasa ve insan haklarını öğreneceksin’ dediği için ‘Bakanı tehdit mi ediyorsun?’ sorusuna muhatap olduğunu kaydederek, ‘Bakanı tehdit mi ediyorsun?’ diyorlar. İnsan hakları ve anayasayla insan tehdit edilir mi? Eskiden anayasal düzeni yıkmaktan yargılanırdık, şimdi anayasaya uygun dediğimiz için yargılanıyoruz. Faşizm böyledir.” ifadelerini kullandı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ