Kenez: 'Ankara'da hakimler var' diyemiyoruz bari 'avukatlar var' diyebilelim

Gazeteciler Levent Kenez ve Ekrem Dumanlı, Türkiye'nin sıcak gündemini Çıkış Yolu'nda konuştu. Ankara Barosu'nda yaşanan işkence raporu krizini değerlendiren Kenez, "'Ankara'da hakimler var' diyemiyoruz bari 'avukatlar var' diyebilelim" dedi.

Ağır işkence altında itirafçı olduğu iddia edilen O.C. isimli şahsın beyanları doğrultusunda 'yeniden yapılanma' iddiasıyla Ankara Emniyeti'nde gözaltında tutulan, avukat, ev hanımı, emekçi çok sayıda insana kötü muamele ve işkence yapılması karşısında, hukuki reflekslerini kaybettiği izlenimi veren Ankara Barosu'nun yasak savmak babından yaptığı açıklama için, olayı Meclis gündemine de taşıyan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu "Kem kümlü açıklama" eleştirisini yöneltti.
 

 
 
Sezen Aksu'nun 'Şahane bir şey yaşamak' adlı şarkısıyla ilgili tartışmaların ilk günlerinde "Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz; o dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir" ifadelerini kullanan AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geri adım attı. 

Erdoğan, "'Dilini koparma' ifadesini bir kişinin şahsına değil, kutsallarına karşı hakarete dönük bir tavır olarak ifade ettim." dedi.
 
 
İstanbul’u teslim alan kar, iktidarı uzun zamandır olmadığı kadar yüksek tempolu biçimde çalışmasına yol açtı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, insanlar yollarda sefalet içindeyken balık restoranında olduğu, gece boyunca hiçbir yere hizmet gitmediği, otobüslerin çalışmadığı, tuzlama yapılmadığı, yolların açılamadığı iddiaları AKP'ye yakın televizyon, gazete ve sosyal medya hesaplarında aralıksız işlendi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon yayınında kendisinin de aynı gece 03.00’e kadar işin başında olduğunu söyledi.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara çağrısının karşılık bulduğunu cumhurbaşkanlığı sarayında alınan kararlara ‘direnildiğini’ kaydetti. CHP lideri, söz konusu büroktarların kendisine yolsuzluk belgeleri yolladığını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, ilki 16 Ekim 2021’de olmak üzere birkaç kez devlet memurlarına kanunlara aykırı emirlere uymamasını tavsiye etmişti. CHP lideri, iktidar geldiklerinde, mahkeme kararlarına uymayanları devlette tutmayacağını ifade etmişti.
 
Sauna Çetesi ile Türkiye'nin adını duyduğu ve IŞİD'e silah satarken yakalanan eski asker Gökhan Nuri Bozkır sürpriz şekilde Türkiye'ye iade edildi.

MİT'in yurt dışına kaçırdığı Bozkır Ukrayna'da yakalanmıştı. Buradaki ülke basınına konuşmuş ve Suriye'ye yollanan silahlarla ilgili belgeler paylaşmıştı. Erdoğan'ın başını ağrıtacak bu gelişmeler yaşanırken Bozkır Türkiye'ye getirildi. Şimdi Ankara'da yeni tezgah devreye sokuldu. Nuri Bozkır üzerinden Hablemitoğlu cinayeti de Cemaat'in üzerine mi yıkılacak?
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ