İstanbul'da HAİN SALDIRI: 38 şehit, 155 Yaralı!

İstanbul Dolmabahçe'deki Beşiktaş Vodafone Arena'nın yanında ve Maçka Parkı'nda iki terör saldırısı düzenlendi.
Bakan Soylu, 38 kişinin şehit olduğunu bunlardan 30'unun polis memuru, 7'sinin sivil olduğunu belirterek, bir kişinin ise kimliğinin tespit edilemediğini açıkladı. Soylu, 14 kişinin halen yoğun bakımda, 5'inin ameliyatta olduğunu belirterek, toplam 155 yaralının tedavi gördüğünü söyledi. Bakan Soylu olayla ilgili 13 kişinin de gözaltına alındığını belirtti.

İstanbul Dolmabahçe'deki Beşiktaş Vodafone Arena'nın yanında ve Maçka Parkı'nda iki terör saldırısı düzenlendi. Saldırıda yedisi sivil 38 kişi hayatını kaybetti, 166 kişi yaralandı. Saldırıyla ilgili açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Bombalı saldırı sırasında önce Beleştepe olarak isimlendirilen yerde seyir halindeki bir araç patlatıldı, 45 saniye sonra polislerin olduğu yerde Maçka Parkı’nda bir kişi durduruldu, kendini havaya uçurdu" dedi. Saldırıyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırıyla ilgili 10 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Saldırıda İstanbul Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu'nun saldırıda şehit olduğu belirtildi. Saldırıda hayatını kaybeden siviller arasında Beşiktaş'ın lisanlı ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası çalışanlarından Tunç Uncu da bulunuyor. Yaralılar Şişli Etfal Hastanesi, Okmeydanı Araştırma Hastanesi, Gümüşsuyu Asker Hastanesi ve Amerikan Hastanesi'ne kaldırıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gözaltına alınan 13 kişi olduğunu belirterek  "Arkadaşlarımızın yaptığı değerlendirmeler çerçevesinde fail olarak PKK'yı işaret ediyor. Olayın nasıl planlandığı bilgisi arkadaşlarımızda mevcut. Ancak soruşturma devam ettiği için resmi açıklama tamamlanınca yapılacak" dedi. 

İlk saldırı 19:00'da oynanan Beşiktaş - Bursaspor maçının bitiminin ardından 22:15'te Vodafone Arena'nın deplasman tribününün yakınlarında bomba yüklü araçla düzenlendi. İkinci patlama ilk saldırıdan 45 saniye sonra Maçka Parkı'nda meydana geldi. Polisler tarafından durdurulan bir canlı bomba, kendini havaya uçurdu.

.


Özel Güvenlik Şube Müdürü şehit oldu

İstanbul Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu'nun saldırıda şehit olduğu belirtildi.

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ