İstanbul Emniyet’ten organize suç örgütü lideri Sedat Peker grubuna operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından organize suç örgütü lideri Sedat Peker grubunu operasyon yapıldı. Bir süre Makedonya'da bulunan Sedat Peker'in Türkiye'ye iade edildiği iddia edilmişti.


İstanbul merkezli 5 ilde, Sedat Peker’in de aralarında bulunduğu 63 kişiye yönelik “organize suç örgütü” operasyonu başlatıldı.

Peker, 2020 yılının şubat ayından Türkiye’den ayrılmıştı. Peker’in af tartışmasının başladığı o tarihlerde Türkiye’den ayrılmasını “organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’dan kaçtığı” şeklinde değerlendirilmişti. Peker’in yurtdışına çıkması için devletin üst düzey görevlileri tarafından uyarıldığı öne sürülmüştü.


Geçtiğimiz günlerde organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Kuzey Makedonya’da tutuklandığı ve Kosova üzerinden Türkiye’ye iade edildiği iddia edilmişti.

Son olarak ise sahte Makedon pasaportları ve kimlik belgeleri temin ettiği iddia edilen bir suç şebekesine düzenlenen operasyonda en az dokuz Makedon polis memuru tutuklanmıştı. Şebekenin belge sağladığı iddia edilen “mafya babaları” arasında Sedat Peker’in de adı geçiyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ