İsrail'i protesto için başkonsolosluk önünde otomobillerini yaktılar

Ahmet ve Dora Altınbaşak, Filistin'e destek için İstanbul'daki İsrail Başkonsolosluğu önünde otomobillerini yaktı. İfade verip serbest bırakılan çift evlerine metrobüsle döndü.

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto eden Ahmet ve Dora Altınbaşak, dün akşam İstanbul Levent'teki İsrail Başkonsolosluğu önüne otomobilleriyle gitti.

Yol ortasına park eden çift, 350 bin TL değerinde olduğunu söyledikleri otomobillerinin arka koltuğuna koydukları lastiğin üzerine benzin döküp ateşe verdi. Bir anda ateş topuna dönen otomobil kül oldu.


Araç yanarken cep telefonuyla çekim yapan Dora Altınbaşak, "İsrail Konsolosluğu önünde arabamızı yakıyoruz. Canı yanan Müslüman kardeşlerimiz için yapıyoruz. Orada ağlayan çocuklar için yapıyoruz. Gerekirse bu uğurda şehit oluruz. Yeter ki onların gözyaşları dinsin" ifadelerini kullandı. İtfaiye ekipleri yangını söndürürken gözaltına alınan çift ifadeleri alındıktan sonra sabah saatlerinde serbest bırakıldı. 

Ahmet Altınbaşak, otomobili yakmaya yolda giderken karar verdiklerini belirterek "Yaptığımdan asla pişman değilim. Konsolosluğun bariyerlerinden girebilseydim girerdim, arabayı orada da yakardım. Uçağım da olsa emin olun yine aynı şeyi yapmak isterdim, sesimizi duyurmak için" dedi. 

Aracı yeni aldıklarını ve 350 bin TL ödediklerini söyleyen Altınbaşak çifti Büyükçekmece'deki evlerine gitmek için metrobüse bindi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ