IJA, Frankfurt Kitap Fuarı'nda... Türkiye'de susturulmaya çalışılan gazeteciliğin sesi olacak

Frankfurt Kitap Fuarı 73. kez kapılarını yayınevleri, yazar ve okurlara açıyor. Fuarda, İnternational Journalists Association Türkiye’de susturulmaya çalışılan gazeteciliğin sesi olacak.

20-22 Ekim arasında profesyonellere açık olacak fuar, 23-24 Ekim'de ise değişik programlarla okurlarla buluşacak. Çoğu dijital yapılacak söyleşi ve kitap tanıtımları internet aracılığıyla tüm dünyaya yansıtılacak.

Almanya’da sürgünde yaşamak zorunda kalan Türkiye kökenli yazar ve gazeteciler fuarda güçlü bir şekilde yer almayı planlıyor.


‘SUÇLU KİTAPLAR’ FUARDA

International Journalists Association/Uluslararası Gazeteciler Birliği, Türkiye’de susturulmaya çalışılan gazeteciliğin sesi olmak için Frankfurt Kitap Fuarı’nda etkinlikler yapacak.
 
International Journalists Association’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada gerçek demokrasi için özgür medya isteyen herkesin Frankfurt Kitap Fuarı’na beklendiği belirtilerek, fuar standında ana temanın “Geçmişi anlatan bu kitaplardaki olaylar şu an Türkiye’de yaşanıyor” olacağının altı çizildi.
Fuarda etkinlik olarak “Suçlu Kitaplar” adı altında Türkiye’de yasaklanan ve imha edilen kitaplar özel raporu ilk kez paylaşılacak. 50 bin kişinin bulunacağı fuar avlusunda basın açıklaması yapılıp sessiz yürüyüş gerçekleştirilecek. Fuarda ayrıca Türkiye’de tutuklu bulunan gazetecilerin anlatıldığı ve dernek faaliyetlerinin bulunduğu broşür ve dergiler dağıtılacak.
   

BİLETLER ONLINE OLARAK SATILACAK

Bu yıl fuarı gezecek ziyaretçilerin, Covid-19 tedbirleri nedeniyle giriş biletlerini online olarak satın almaları gerekiyor.

Buradan bilet temin edebilirsiniz
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ