İhraç kamu görevlisi, rütbeleri sökülmüş emniyet müdürü… 143 gözaltı daha

Ankara'da Jandarma yapılanması iddiasıyla 61'i eski kamu görevlisi 102 kişi, emniyet yapılanması iddiasıyla daha önce rütbeleri sökülen 8'i birinci sınıf, 1'i ikinci sınıf emniyet müdürü ve 26'sı sivil 143 kişi hakkında daha gözaltı kararı verildi.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında Ankara merkezli 43 ilde, 143 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünün, Gülen cemaatinin Jandarma Genel Komutanlığı “imamları” oldukları iddiasıyla 61’i eski kamu görevlisi 102 kişi hakkında operasyon başlatıldı.


Cemaat üyesi oldukları dair ‘ifade ve teşhis tutanağı’ bulunduğu ve emniyet yapılanmasında yer aldıkları öne sürülen, tamamı daha önce rütbeleri sökülen 8’i birinci sınıf, 1’i ikinci sınıf emniyet müdürü olmak üzere şüphelinin gözaltına alınması için operasyon yapıldı. Ayrıca  “gaybubet evi” olarak adlandırılan evlerinde kaldıkları ve 16’sının ByLock kullanıcısı iddia edilen 26 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara merkezli 43 ilde operasyonlarda hakkında gözaltı kararı verilen 143 şüphelinin yakalanması için Ankara İl Emniyet Müdürlüğü TEM, Organize ve Mali Şubesi ekiplerince operasyon başlatıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ